Zespół Perfect rozważa koniec kariery

/ 23 sierpnia, 2013

Niedawny wywiad, który Grzegorz Markowski udzielił Tarnowska.TV, przyniósł wiele odpowiedzi na pytania związane z przyszłością formacji Perfect. Wygląda na to, że muzycy na poważnie rozważają zejście ze sceny.

 

Wzorce są fajne, bo Stonesi grają, i grają, i grają… Nie sądzę, żebyśmy byli tak długowieczni, w sensie aktywności muzycznej. W pewnym momencie czuje się wypalenie. Chciałbym być zawsze uczciwy wobec muzyki, wobec widzów. Nie umiem tego określić, ale to już pewnie nie tak długo.

Jak zaznaczył jednak Markowski, muzycy nie odejdą ot tak. Planują wydać pożegnalny album, możliwe, że akustyczny. Nie należy jednak spodziewać się obszernej trasy koncertowej na koniec długiej kariery. Lider zespołu przyznał, że członkowie Perfectu – włącznie z nim – nie są już najmłodsi i wielotygodniowe podróżowanie i nocowanie w hotelach sprawia im wiele problemów.

Zespół Perfect, uważany za legendę polskiego rocka, istnieje z przerwami od 1977 roku. Muzycy mają na swoim koncie siedem albumów studyjnych, z których ostatnim jest "XXX" wydany w 2010 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także