Zespół Queen podpisał kontrakt z Universal

/ 3 grudnia, 2013

Ostatnio coraz głośniej mówi się o nowych wydawnictwach zespołu Queen. Fanów szczególnie elektryzują pojawiające się co jakiś czas informacje o niepublikowanych dotychczas utworach, które mają szansę ujrzenia światła dziennego. Niemalże na pewno do sklepów trafią również duety, które nagrali Freddie Mercury i Michale Jackson. No i nie można zapomnieć o filmie, który – mimo problemów – powstaje, a który opowiada historię legendarnego wokalisty grupy Queen.

Wszystkie te publikacje mają pojawić się w najbliższych latach, dlatego dwaj przedstawiciele słynnej formacji postanowili wybrać firmę, która zajmie się przygotowaniem i publikacją materiałów. Brian May i Roger Taylor ponownie wybrali światowego giganta – Universal Music Group. Z kontraktu wynika, że fani będą mogli liczyć na publikację wspomnianych wcześniej utworów, filmu i wielu innych materiałów związanych z zespołem Queen.

Obaj muzycy byli bardzo zadowoleni z podpisania kontraktu:

Z przyjemnością będziemy pracowali z Universal. Mimo, że to jedna z największych tego typu firm na świecie, bardzo zależy im na osobistych i przyjacielskich kontaktach z artystami, co jest dla nas niezwykle ważne.

Podpisanie umowy zostało ogłoszone podczas oficjalnego otwarcia "Queen: The Studio Experience" w Montreux. Zespół Queen współpracował z Universal przez ostatnie kilka lat, a ponieważ współpraca układała się bardzo dobrze, obie strony zdecydowały o jej przedłużeniu.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także