Zespół Static-X przestaje istnieć

/ 10 czerwca, 2013

Można powiedzieć, że stało się nieuniknione. Zespół Static-X, którego funkcjonowanie zostało zawieszone w 2009 roku, oficjalnie przestał istnieć. Potwierdził to jeden z jego założycieli, wokalista Wayne Static.

Jak się okazuje, muzyk nie mógł się porozumieć z Tonym Camposem, wieloletnim członkiem formacji Static-X. – W ostatnim e-mailu Tony napisał, że ma nadzieje, że nie będziemy nigdy więcej rozmawiać. A ja odparłem: Uwierz mi, to ostatnia rzecz jaką ode mnie usłyszałeś. I tak się rozstaliśmy. I to jest słabe. Uważam, że to smutne, że sprawy tak się potoczyły. To się jednak zdarza wielu zespołom… Static-X jest skończony. Koniec. Nigdy więcej Static-X – powiedział Wayne Static.

Zespół wykonywał industrialną odmianę metalu. Funkcjonował nieprzerwanie od 1994 roku. Jego załyżycielami byli wspomniany Wayne Static oraz Ken Jay. W późniejszych latach skład wielokrotnie się zmieniał. Odszedł między innymi Jay, który nie potrafił się porozumieć co do przyszłości formacji. Tony Campos był ważnym elementem zespołu. Grał w nim niemalże od samego początku. Formacja wydała sześć albumów studyjnych, kompilację oraz album koncertowy. Ostatnim wydawnictwem jest "Cult Of Static" z 2009 roku.

Wayne Static od jakiegoś czasu skupia się na swojej karierze solowej. W 2011 roku wydał płytę "Pighammer".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także