Zespół Van Halen zapowiada nową płytę

/ 19 kwietnia, 2013

Wokalista zespołu Van Halen, David Lee Roth powiedział w wywiadzie dla FasterLouder, że muzycy wejdą do studia, żeby rozpocząć pracę nad następcą wydanego w 2012 roku albumu "A Different Kind of Truth". – Zmierzamy do tego, żeby ponownie być razem. Nie w tym miesiącu, ale pod koniec czerwca rozpoczniemy przygotowywanie kilku nagrań i nowych utworów – powiedział wokalista.

Sesja nagraniowa zespołu potrwa zapewne do listopada, ponieważ właśnie wtedy Van Halen wraca na trasę. A konkretnie do Japonii, gdzie rozegra kilka koncertów. Zapewne również z powodu napiętego kalendarza, prognozy Rotha dotyczące planowanej publikacji krążka nie są zbyt optymistyczne.

– Planujemy, że cały proces może potrwać nawet dwa i pół roku – wylicza Roth. – Moment, gdy ktoś powie Zacznijmy pisać jakieś piosenki to początek, maszyna produkcyjna musi ruszyć, wszyscy muszą dostać kopa, a to idzie boleśnie powoli. Znamy się jednak na robieniu muzyki i wiemy, że nie ma się gdzie spieszyć, może to potrwać nawet i trzy lata – powiedział.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także