Zmarł Scott Asheton, współzałożyciel The Stooges

/ 17 marca, 2014

Nie żyje słynny perkusista, współzałożyciel zespoły Iggy and the Stooges, Scott Asheton. O problemach zdrowotnych muzyka wiemy już od dłuższego czasu, a zaczęły się one w 2011 roku, gdy doznał udaru. Ostatnim występem na żywo był koncert w związku z francuskim festiwalem Hellfest właśnie w 2011 roku. Od tamtej pory na trasie zastępował go Toby Dammit. Ostatnim studyjnym wydawnictwem Ashetona jest "Ready to Die" (2013).

O śmierci swojego przyjaciela napisał na Facebooku Iggy Pop:

Ostatniej nocy zmarł mój drogi przyjaciel, Sott Asheton.

Scott był wielkim artystą, nigdy nie słyszałem, żeby ktoś grał na perkusji z większym zaangażowaniem niż on. Był jak mój brat. On i Ron pozostawili światu ogromną spuściznę. Asheton zawsze był i nadal będzie dla mnie jak druga rodzina.

Moje myśli są z jego siostrą Kathy, żoną Liz i córką Lenną, które były światłem jego życia.

Na ten moment jedynym żyjącym współzałożycielem zespołu The Stooges jest właśnie Iggy Pop. Basista Dave Alexander zmarł w 1975 roku, natomiast Ron Asheton – brat Scotta – odszedł w 2009 roku.

Słynny amerykański zespół ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych, z których ostatnim jest wspomniany "Ready to Die". Ukazał się on kwietniu 2013 roku. Miejsce zmarłego Rona Ashetona zajął występujący w latach siedemdziesiątych w The Stooges James Williamson

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także