Zmarł Trevor Bolder, basista Uriah Heep

/ 21 maja, 2013

Właśnie została potwierdzona informacja, że zmarł basista Trevor Bolder, muzyk związany z zespołami Spiders from Mars oraz Uriah Heep. Przyczyną śmierci była choroba nowotworowa, z którą muzyk zmagał się od pewnego czasu.

Basista rozpoczął muzyczną karierę w zespole Spiders from Mars, który współpracował z Davidem Bowie w czasie jego tras koncertowych. Następnie dołączył do Uriah Heep, w którym grał w latach 1976-1981. Zastąpił wówczas basistę Johna Wettona. Jego pierwszym albumem był "Firefly" opublikowany w 1977 roku. Z Uriah Heep Bolder odszedł kilka lat później. Wrócił w 1985 roku i występował w tej słynnej formacji do dnia dzisiejszego.

Przyczyną śmierci basisty była choroba nowotworowa. Już na początku tego roku pojawiły się informacje, że Bolder musiał zrezygnować z występów z Uriah Heep z powodu problemów ze zdrowiem. Później dopiero muzyk zdradził, że chodziło o operację spowodowaną nowotworem. Zabieg się powiódł, ale Bolder był poddawany chemioterapii. Jak się jednak okazało, choroba okazała się silniejsza. Miał 62 lata.

mg | fot. Maria Luisa Spagnuolo

KOMENTARZE

Przeczytaj także