Zmarł jeden z założycieli Beastie Boys

/ 20 maja, 2016

John Berry zmarł 19 maja 2016 roku w swoim domu w Danvers w Massachusetts. Informację o śmierci potwierdził ojciec muzyka. Założyciel Beastie Boys miał 52 lata. Cierpiał na jedną z chorób neurodegeneracyjnych i jego stan znacząco pogarszał się w ostatnich miesiącach.

To Johnowi Berry’emu zawdzięczamy nazwę Beastie Boys. Razem z Michaelem Diamondem założył tę grupę w 1981 roku, jeszcze w liceum. Niedługo później dołączyli do nich Adam Yauch i Kate Schellenbach. I choć Berry wziął udział tylko w nagraniu pierwszego singla zespołu „Polly Wog Stew”, który ukazał się w listopadzie 1982 roku, a wkrótce potem odszedł z zespołu (w formacji zastąpił go wtedy Adam Horovitz, Ad-Rock), pozostali muzycy nigdy nie zapomnieli o jego wkładzie.

Podczas wprowadzenia Beastie Boys do Rock and Roll Hall of Fame w 2012 roku Adam Horovitz przeczytał notkę nieobecnego z powodu choroby Adama Yaucha (MCA). Wokalista i basista podkreślał, że John Berry odegrał ogromną rolę w ukształtowaniu tej grupy.

John Berry po odejściu z Beastie Boys udzielał się jeszcze w zespołach Even Worse, Big Fat Love, Highway Stars oraz Bourbon Deluxe.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także