Znana przyczyna śmierci Lou Reeda

/ 28 października, 2013

"Zmarł Lou Reed" – napisały wczoraj wszystkie światowe media. Muzyk miał ponad 70 lat i poważne problemy ze zdrowiem, ale mimo to dla wielu ta informacja była ogromnym szokiem. Kondolencje płynęły i nadal płyną z całego świata. Serwis internetowy The New York Times donosi, jaka jest przyczyna śmierci słynnego muzyka.

Portal – powołując się na słowa doktora Charlesa Millera z Cleveland Clinic w Ohio – informuje, że przyczyną śmierci Lou Reeda była niewydolność przeszczepionej kilka miesięcy temu wątroby. To właśnie w tej klinice i pod okiem tego lekarza muzyk przeszedł ratujący życie zabieg. I to właśnie tutaj kilka dni temu trafił ponownie. Lekarze walczyli o jego życie, ale niestety nie udało im się poprawić stanu zdrowia Reeda.

Lou Reed miał 71 lat. Muzyczną karierę rozpoczął w 1957 roku od współpracy z zespołem The Jades. Uznanie jednak zdobył dopiero z formacją Velvet Underground. Później zaangażował się w karierę solową, podczas której również odnosił wiele muzycznych sukcesów. Ostatnio głośniej o Reedzie zrobiło się w 2011 roku po tym, jak nagrał album z Metalliką. Ten wybitny, wokalista, gitarzysta i autor tekstów ma na swoim koncie kilkadziesiąt albumów studyjnych.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także