Zobacz list, który 14-letni Dave Grohl napisał do Iana Mackaye'a

/ 28 maja, 2015

Nikt w wieku 14 lat nie wie, co będzie robił w życiu. Podobnie było z Davem Grohlem, który najzwyczajniej w świecie – jak wielu nastolatków – był zafascynowany muzyką rockową. Jednym z jego idoli był Ian Mackaye, który był wokalistą Minor Threat czy Fugazi.

Skąd o tym wiemy? Sam Grohl pochwalił się na Twitterze Foo Fighters listem, który wystosował do wspomnianego muzyka, gdy miał 14 lat.

Niezły thrash, więc zastanawiam się, czy nie mógłbyś mi dać numerów lub kontaktów do jakichś osób. To by pomogło. Dzięki.
Dave Grohl

Urzekające, prawda?

Najwspanialsze w tej historii jest to, że zaledwie kilka lat później rozpoczęła się obfitujące w same sukcesy kariera Dave'a Grohla. Najpierw współtworzył legendarną już grupę Nirvana, a później zaangażował się we własny projekt, który obecnie znamy pod nazwą Foo Fighters. Ta historia pokazuje najlepiej, że marzenia się spełniają. 

A już dorosłego i ukształtowanego muzycznie Grohla zobaczymy za kilka miesięcy w Polsce. Wraz z zespołem Foo Fighters w listopadzie odwiedzi Kraków. Bilety na ten koncert są już oczywiście w sprzedaży

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także