"Hells Bells" AC/DC w zapowiedzi gry wideo "Mad Max"

/ 16 czerwca, 2015

AC/DC dosyć niechętnie użyczał swoich kompozycji na potrzeby innych dzieł audio-wizualnych. W ostatnim czasie chyba trochę się to zmieniło. Steve Barnett, dyrektor Columbia Records i menedżer zespołu w latach 1982-1994, tłumaczy muzyków:

Mają purystyczne podejście. Zawsze robią to, co wydaje im się najlepsze dla fanów, myślą długoterminowo i nie mają na nich wpływu pieniądze.

Tym razem za dobre dla miłośników swojej twórczości uznali użyczenie „Hells Bells” nowej grze wideo. Posłuchajcie tego utworu pochodzącego z płyty „Back in Black” w zapowiedzi „Mad Max”.

Wcześniej AC/DC już kilkukrotnie pozwalało na wykorzystanie swoich utworów w filmach. Stało się tak na przykład w ekranizacji powieści Stephena Kinga „Maksymalne przyśpieszenie” z 1986 roku. Soundtrack do filmu „Iron Man 2” (2010) to tak naprawdę album z największymi przebojami australijskiej grupy.

Rok później riff z „Hells Bells” wykorzystany został w reklamie sklepów Walmart. Teraz przyszła pora na grę. „Mad Max” ukaże się 1 września 2015 roku na PlayStation 4, Xbox One i komputery stacjonarne.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także