"Nie" dla Kanye Westa na Glastonbury – 125 tys. osób podpisało petycję

/ 23 marca, 2015

Choć co roku pojawiają się informacje o niezadowoleniu miłośników festiwalu w Glastonbury, decyzja organizatora nie była nigdy tak ostro krytykowana, jak teraz. Wszystko z powodu zaproszenia na imprezę popularnego rapera i producenta muzycznego, Kanye Westa. Chodzi przede wszystkim o to, że – zdaniem oburzonych fanów – nie ma on nic wspólnego z ideą całego festiwalu, a dodatkowo jego muzyka kompletnie nie pasuje do przyjętych wiele lat temu standardów.

Żeby pokazać swoje niezadowolenie, miłośnicy Glastonbury wystosowali internetową petycję, w której nawołują do odwołania koncertu Kanye Westa. Elektroniczny dokument podpisało już ponad 120 tysięcy osób, a ich liczba stale rośnie.

Trudno powiedzieć, czy protest coś pomoże, ponieważ organizator Glastonbury znany jest z tego, że działa według własnych reguł i z roku na rok coraz bardziej próbuje zaszokować muzyczny świat. Wydaje się, że zeszłoroczne zaproszenie dla Metalliki jest niczym, w porównaniu z ogłoszeniem występu Kanye Westa.

Niewykluczone, że fani zostaną zaskoczeni czymś jeszcze, ponieważ kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że na Glastonbury pojawi się gwiazda pop, Taylor Swift

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także