"Sober" zespołu Tool odświeżony przez dzieci

/ 25 czerwca, 2015

Tool, chyba tylko by zdenerwować fanów, kilka dni temu zamieścił na swojej oficjalnej stronie krótki komunikat:

Zero informacji, jak postępują prace w studiu nagraniowym, nic o choćby przybliżonej dacie premiery płyty. Jak gdyby cierpliwość nie miała swoich granic i od poprzedniego albumu, „10,000 Days”, nie przyszło nam już czekać długich dziewięciu lat…

Wydaje się, że podopieczni fundacji O'Keefe Music, pomagającej dzieciom i młodzieży realizować ich muzyczne marzenia, również są fanami Toola i mimo upływu lat nie chcą o nich zapomnieć. Właśnie po raz drugi postanowili wziąć na warsztat utwór tego zespołu.

Trzeba przyznać, że ich wersja „Sober” z krążka „Undertow” z 1993 roku odrobinę odbiega od oryginału… Przypadnie Wam do gustu?

Dzieciaki nie po raz pierwszy sięgnęły po twórczość Maynarda i spółki. Wcześniej wykonały „Forty-Six & 2”, czym zdobyły serca internautów na całym świecie (ponad 8 mln wyświetleń wideo na YouTubie!). Jeśli nie pamiętacie tamtego klipu, polecamy go jeszcze z jednego względu. Przekonajcie się, jak szybko płynie czas i zobaczcie, jak udzielająca się wokalnie Kala Rose wyglądała jeszcze niespełna dwa lata temu.

Na kanale O'Keefe Music Foundation znajdziecie również utwory Iron Maiden, Ozzy’ego Osbourne’a czy Dream Theater. Jeśli spodobały się Wam te covery, za pośrednictwem strony kickstarter.com możecie wesprzeć ich w wydaniu całego albumu. Do 4 sierpnia chcą zebrać 20 tysięcy dolarów, obecnie mają już prawie 8 tysięcy.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także