"Zadyszka" happysad po dziesięciu latach

/ 30 września, 2011

Z okazji urodzin muzycy przygotowali specjalne wydawnictwo (CD + DVD)  podsumowujące ich dorobek. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z płytą "tribute to", gdzie inne zespoły – zaprzyjaźnione z happysad – grają  utwory zespołu w nowych, czasem mocno zaskakujących aranżacjach (od poezji śpiewanej, poprzez folk i reggae, na disco i metalu kończąc). Wszystkie utwory nabrały nowego charakteru, świeżości, a nową odsłonę swoich "Manewrów Szczęścia" zaprezentowali również sami jubilaci.

Krążek DVD zawiera tegoroczny urodzinowy koncert, który happysad zagrał 16 lipca podczas Festiwalu w Jarocinie. Gośćmi tego wydarzenia byli: Karol Strzemieczny (Paula i Karol, Stan Miłości i Zaufania), który wspierał zespół wokalnie i instrumentalnie, Czesław Mozil ze swoją wersją "Zanim Pójdę", Grabaż (Strachy na Lachy) śpiewający "Poznańskiego" – nowy utwór happysad oraz Gutek (Indios Bravos) w zamykającym koncert "My się nie chcemy bić". Po raz pierwszy w historii zespołowi towarzyszyła rozbudowana sekcja dęta.  

Dodatkiem na płycie DVD jest krótki, niespełna 5 minutowy reportaż z pobytu zespołu w Jarocinie, z prób przed urodzinowym koncertem czy z piłkarskiego turnieju "Jarocin gra dla Stopy".

Wydawnictwo otrzymało należną oprawę graficzną. W książeczce dołączonej do płyty znajdują się wypowiedzi muzyków coverujących utwory happysad, wywiad z samym zespołem podsumowującym m.in. występ w Jarocinie oraz krótka rozmowa z menadżerem kapeli.

Program płyty CD:

1. mjut – Łydka
2. Muzyka Końca Lata – Jeszcze Jeszcze
3. Czesław Śpiewa – Miłość
4. Stan Miłości i Zaufania – Hymn 78
5. Indios Bravos – Kostuchna
6. Maki i Chłopaki – Partyzant K.
7. Enej – Mów Mi Dobrze
8. Nathalie and the Loners – Taką Wodą Być
9. Drivealone – Długa Droga w Dół
10. Muchy – Nie Ma Nieba
11. Hurt – Jadociebie
12. Naiv – Jeśli Nie Rozjadą Nas Czołgi
13. Frontside – Nie Ma Nieba
14. Janusz Zdunek. 3 – Taka Historia
15. Agim Dżeljilji – Made in China
16. Happysad – Manewry Szczęścia

Album happysad "Zadyszka" ukaże się na rynku 07.10.2011 dzięki firmie Mystic Production.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także