A Perfect Circle. Nowa płyta na pewno w tym roku

/ 30 marca, 2017

Wszystko stało się jasne: grupa A Perfect Circle wyda w tym roku nowy album, pierwszy od 13 lat. Nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery, tracklisty, ani tytułu, wiemy natomiast, że zespół podpisał kontrakt z wytwórnią płytową. Niebawem więc usłyszymy nowe dźwięki od Maynarda Jamesa Keenana i spółki.  

Tool negocjuje z serwisami streamingowymi

Zespół, w którego skład wchodzą: wokalista Tool, Maynard James Keenan, a także gitarzyści Billy Howerdel i James Iha, perkusista Jeff Friedl oraz basista Matt McJunkins, zapowiedział, że w tym roku fani mogą spodziewać się nowych dźwięków od A Perfect Circle

Właśnie podpisaliśmy nowy kontrakt z BMG! Już wkrótce udostępnimy nową muzykę. Nowy APC w 2017 roku!

– powiedział gitarzysta A Perfect Circle, Billy Howerdel.

Z kolei Jon Cohen z wytwórni BMG dodał: 

Cieszymy się, że możemy powitać A Perfect Circle w BMG i jesteśmy podekscytowani, że zespół zaprezentuje swoją wyśmienitą muzykę całemu światu. Dzięki bezkompromisowemu podejściu, wizji i tłumie fanów, osiągnęli artystyczny i komercyjny sukces w rockowym świecie. 

Zespół A Perfect Circle wyruszy 7 kwietnia 2017 roku w pierwszą od sześciu lat trasę koncertową. Trasa potrwa miesiąc, obejmie 21 koncertów w Ameryce Północnej.

Niczego nie obiecujemy, ale zrobię wszystko, co możliwe, żebyśmy podczas tej trasy zagrali jakieś nowe utwory, a nowa muzyka pojawiła się wkrótce potem. Wszystko to przypomina mi nasze początki, kiedy w 1999 roku zaczęliśmy z Maynardem Keenanem pracować. Najpierw napisaliśmy dwa utwory, potem powiedzieliśmy sobie „zagrajmy koncert”, co doprowadziło do nagrania płyty. W tym roku było tak samo. Powiedziałem: „zagrajmy koncerty”, a wraz z tymi koncertami jest nadzieja na nową muzykę

– powiedział nie tak dawno w wywiadzie dla magazynu „Billboard” Howerdel.

Gitarzysta dodał również, że sam jest nieco rozczarowany, że przerwa zespołu w działalności była tak długa:

Szczerze mówiąc liczyłem, że dojdzie do tego kilka lat wcześniej. Ale wszyscy mamy dużo zaplanowanych rzeczy. Maynard angażuje się w mnóstwo projektów, parę lat temu zdawało się, że to już ta chwila, ale tak już nam się układają grafiki. Zawsze jednak jestem podekscytowany, by postawić naszą maszynę z powrotem na nogi.

Ostatni album A Perfect Circle ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Emotive”, zawierał jednak same kowery. Ostatnią płytą z premierowym materiałem jest zatem „Thirteenth Step” z 2003 roku.

A Perfect Circle zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w blisko dwumilionowym nakładzie, czyniąc grupę jedną z największych muzycznych sensacji przełomu wieków.

A Perfect Circle: „Passive”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także