A Perfect Circle opublikował nowy utwór [AUDIO]

/ 17 października, 2017

Grupa A Perfect Circle udostępniła nową piosenkę. Jej tytuł to „The Doomed” i jest to pierwsze nowe nagranie udostępnione przez ten zespół od czasu wydanego w 2013 roku utworu „By And Down”.

Robert Plant: Czy jest szansa na powrót Led Zeppelin?

Na koncertach A Perfect Circle wykonywał już inny nowy utwór, „Hourglass”, jednak teraz udostępnił zupełnie nową piosenkę, „The Doomed”.

A Perfect Circle – „The Doomed”

Wszystko wskazuje na to, że nowe wydawnictwo studyjne A Perfect Circle ukaże się już niebawem. Wokalista Maynard James Keenan zasugerował ostatnio na swoim Twitterze, że stanie się to w 2018 roku. Pierwotnie mówiło się, że płyta wyjdzie w tym roku, jednakże wokalista A Perfect Circle w jednym z wywiadów wyjaśniał przyczyny opóźnienia:

[…] Teraz to ja powinienem przez 10 lat pisać teksty, ale nie zrobię tego, uchwycę ten moment i moje wrażenia na temat utworów. Jeszcze nic nie zostało nagrane, ukończonych jest kilka piosenek, nad którymi mogę teraz pracować.

Billy [Howerdel] z A Perfect Circle też wolno pracuje. Pracuje nad rzeczami, które rozwijał przez ostatnie 6-7 lat. Czasami się gubi i ja mówię mu: „Zrób krok w tył, spójrz z dystansu”.

Z kolei Billy Howerdel (gitarzysta i jednocześnie producent) wspomniał kilka miesięcy temu o kierunku muzycznym, jaki obrali tworząc kompozycje na nadchodzący album. Jak zapowiada – będzie to znaczne odejście od zawartości debiutanckiego „Mer de Noms”, pojawią się brzmienia inspirowane dokonaniami Depeche Mode, ma być dużo elektroniki i klimatów tanecznych. Howerdel podsumował, że całość osadzona jest muzycznie w latach 70. oraz 80.

Ostatni album A Perfect Circle ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Emotive”, zawierał jednak same kowery. Ostatnią płytą z premierowym materiałem jest zatem „Thirteenth Step” z 2003 roku.

A Perfect Circle zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w blisko dwumilionowym nakładzie, czyniąc grupę jedną z największych muzycznych sensacji przełomu wieków.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także