A Perfect Circle przyjedzie do Polski? Maynard James Keenan odpowiada

/ 29 marca, 2018

A Perfect Circle nie rozpieszcza europejskich fanów. Grupa ostatni raz trasę europejską odbyła w 2004 roku. Po premierze nowego albumu, który pod tytułem „Eat The Elephant” ukaże się 20 kwietnia, zespół powróci na koncerty w Europie.

Rob Halford (Judas Priest) o internetowych hejtach

Grupa rozpocznie trasę na początku czerwca od festiwali Rock Am Ring i Rock Im Park w Niemczech, po czym przez miesiąc koncertować będzie, głównie na europejskich festiwalach, w tym we Francji, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Czy jest szansa, że pojawi się także koncert w Polsce?

W kwietniowym numerze „Teraz RockaMaynard James Keenan przyznaje, że nie przepada za koncertami w Europie, przez co grupa rzadko przyjeżdża na nasz kontynent:

Lubię ludzi, lubię tu przyjeżdżać. Trudne są po prostu warunki pracy.

Z jego wypowiedzi można jednak wywnioskować, że grupa tym razem zamierza więcej czasu spędzać na koncertach w Europie i po aktualnej trasie, wkrótce możemy spodziewać się kolejnej:

Tak, wrócimy z A Perfect Circle, jak tylko skończymy pierwszą rundę. Długo nas nie było, musimy się porządnie przygotować i uderzyć wszędzie, gdzie tylko można. Nie da się jednak zrobić wszystkiego na raz.

Trzymamy więc kciuki, że jak A Perfect Circle będzie „uderzać wszędzie, gdzie tylko można” nie zapomni o naszym kraju i doczekamy się pierwszego koncertu grupy w Polsce. Jeśli nie przy okazji tej trasy, to może następnej.

Cały wywiad z Maynardem Jamesem Keenanem znajdziecie w kwietniowym numerze „Teraz Rocka”, dostępnym w kioskach, naszym sklepie i w formie e-wydania. W numerze zapoznacie się także z recenzją płyty „Eat The ElephantA Perfect Circle, na której znajdą się następujące utwory:

 1. Eat The Elephant
 2. Disillusioned
 3. The Contrarian
 4. The Doomed
 5. So Long, And Thanks For All The Fish
 6. TalkTalk
 7. By And Down The River
 8. Delicious
 9. DLB
 10. Hourglass
 11. Feathers
 12. Get The Lead Out

Warto dodać, że w najbliższych koncertach A Perfect Circle udziału nie weźmie gitarzysta James Iha, który powrócił do reaktywowanego The Smashing Pumpkins. Jego miejsce tymczasowo zajmie były gitarzysta Failure, Greg Edwards.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także