A Perfect Circle udostępnia nowy teledysk [WIDEO]

/ 10 marca, 2018

20 kwietnia na rynku nakładem BMG ukaże się długo oczekiwana płyta grupy A Perfect Circle zatytułowana „Eat the Elephant”. Do tej pory muzycy udostępnili w sieci trzy premierowe utwory, do jednej z nich powstał właśnie wideoklip.  

Magazyn „Kerrang!” stworzył metalową mapę USA

Fani zespołu mogli poznać „The Doomed”, „TalkTalk” oraz „Disillusioned”. I właśnie do ostatniego z wymienionych powstał klip w reżyserii Alexa Howarda, którego fabuła jest bezpośrednio powiązana z samym tekstem utworu (społeczeństwo uzależnione od nowych technologii). Z efektem końcowym możecie zapoznać się poniżej:

Jego premiera zbiegła się z ukazaniem się na rynku limitowanego, 10-calowego singla, na którym znajdują się utwory „The Doomed” i „Disillusioned”. 

Na nadchodzącej płycie znajdzie się 12 utworów, oto szczegółowa tracklista:

 1. Eat The Elephant
 2. Disillusioned
 3. The Contrarian
 4. The Doomed
 5. So Long, And Thanks For All The Fish
 6. TalkTalk
 7. By And Down The River
 8. Delicious
 9. DLB
 10. Hourglass
 11. Feathers
 12. Get The Lead Out

Producentem całości jest Dave Sardy. Płyta została nagrana w składzie: Maynard James Keenan (wokal), Billy Howerdel i James Iha (gitary), Jeff Friedl (perkusja) oraz Matt McJunkins (bas).  

Dziennikarz magazynu „Rolling Stone” o płycie A Perfect Circle napisał:

„Eat The Elephant” to nastrojowy i delikatny portret zespołu, który dorósł i nagrał płytę ukazującą, w jakim miejscu są teraz

Z kolei amerykański „Kerrang!” dodaje, że to „przyszły klasyk”. Nadchodzący album zespołu będzie dostępny w różnych formatach; jako CD, w formie elektronicznej, na podwójnym, 180 gramowym winylu, a także w ekskluzywnym boxie.

Dyskografię A Perfect Circle zamyka jak na razie album z 2004 roku pod tytułem „Emotive”, który zawierał jednak same kowery. Tak więc ostatnią płytą z premierowym materiałem jest „Thirteenth Step” z 2003 roku. Formacja A Perfect Circle zadebiutowała w 2000 roku płytą „Mer de Noms”.

szy I fot: Tim Cadiente

KOMENTARZE

Przeczytaj także