A Perfect Circle z nową płytą w tym roku?

/ 18 stycznia, 2017

Zespół A Perfect Circle wyruszy 7 kwietnia 2017 roku w pierwszą od sześciu lat trasę koncertową. Trasa potrwa miesiąc, obejmie 21 koncertów w Ameryce Północnej i bardzo możliwe, że usłyszymy podczas niej nowe utwory, a niedługo po jej zakończeniu wyjdzie nowa płyta grupy, w skład której wchodzi między innymi James Iha i Maynard Keenan.

The Smashing Pumpkins. Wkrótce reaktywacja w oryginalnym składzie?

Gitarzysta Billy Howerdel powiedział w wywiadzie dla magazynu „Billboard”:

Niczego nie obiecujemy, ale zrobię wszystko, co możliwe, żebyśmy podczas tej trasy zagrali jakieś nowe utwory, a nowa muzyka pojawiła się wkrótce potem. Wszystko to przypomina mi nasze początki, kiedy w 1999 roku zaczęliśmy z Maynardem Keenanem pracować. Najpierw napisaliśmy dwa utwory, potem powiedzieliśmy sobie „zagrajmy koncert”, co doprowadziło do nagrania płyty. W tym roku było tak samo. Powiedziałem: „zagrajmy koncerty”, a wraz z tymi koncertami jest nadzieja na nową muzykę.

Howerdel przyznaje, że miał nadzieję na szybszy powrót A Perfect Circle, ale napięte grafiki muzyków wchodzących w skład grupy, uniemożliwiały to. Nad reaktywacją muzycy pracują od zeszłej wiosny.

Ostatni album A Perfect Circle ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Emotive”, zawierał jednak same kowery. Ostatnią płytą z premierowym materiałem jest zatem „Thirteenth Step” z 2003 roku.

A Perfect Circle zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w blisko dwumilionowym nakładzie, czyniąc grupę jedną z największych muzycznych sensacji przełomu wieków.

A Perfect Circle: „Judith”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także