ABBA powraca z nowym materiałem i hologramami

/ 27 kwietnia, 2018

Szwedzki zespół ABBA ogłosił, że w tym roku zaprezentuje nagrany w oryginalnym składyie nowy materiał.

Metallica w Polsce. Rozpiska godzinowa

W specjalnym oświadczeniu prasowym kwartet poinformował, że nagrał dwie nowe piosenki, a pierwsza z nich, „I Still Have Faith In You” opublikowana zostanie w grudniu.

W oświadczeniu prasowym możemy przeczytać:

Cała nasza czwórka doszła do wniosku, że po 35 latach, fajnie byłoby połączyć znowu siły i wejść do studia. Tak też zrobiliśmy. Czuliśmy się, jakby czas wcale nie upłynął, a my spotkali się po krótkich wakacjach. Było to niezwykle radosne doświadczenie.

Powrót do studia nie oznacza jednak pełnego powrotu scenicznego. Na początku 2019 roku ma za to ruszyć trasa koncertowa hologramów zespołu ABBA. Benny Andersson, Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus i Anni-Frid Lyngstad pracują obecnie nad przełożeniem swoich postaci na hologramy. Benny Andersson powiedział w wywiadzie dla „Daily Mail”:

Wszystko będzie, jak w 1977 roku. Muzyka będzie grana na żywo, na żywo będą dodatkowe partie wokalne, scena będzie miała oryginalny projekt ze specjalnie przygotowanym dźwiękiem i światłami. Wszystko będzie jak na prawdziwym koncercie. Tyko my będziemy w formie cyfrowych hologramów. Mój awatar będzie na scenie, a ja w tym czasie będę mógł wyprowadzić psa na spacer.

ABBA powstała w Sztokholmie w 1972 roku, a po zwycięstwie w 1974 festiwalu Eurowizja stała się jednym z najpopularniejszych zespołów pop na świecie, sprzedając ponad 500 milionów płyt. Jako pierwszy zespół z kraju nieanglojęzycznego podbiła listy przebojów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Do najpopularniejszych przebojów zespołu należą „Waterloo”, „Dancing Queen” i „Money, Money, Money”. Grupa zawiesiła działalność w 1982 roku, nagrywając osiem albumów studyjnych. Ostatni z nich ukazał się w 1981 roku pod tytułem „The Visitors”.

rf

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także