AC/DC. 10 najlepszych teledysków zespołu [RANKING]

/ 6 kwietnia, 2021

Wybraliśmy dziesięć naszym zdaniem najlepszych teledysków w dorobku legendarnego AC/DC.


Teledyski są świetnym uzupełnieniem pełnej energii muzyki, jaką od wielu dekad prezentuje zespół AC/DC. Grupa promuje klipami wszystkie swoje najważniejsze utwory. Tak jak podczas tworzenia muzyki, również przy nagrywaniu kolejnych teledysków trzyma się przyjętych wcześniej zasad, co pozwala na zachowanie odpowiedniej stylistyki.

Poniżej znajdziecie dziesięć naszym zdaniem najlepszych klipów w dorobku AC/DC:

10. Shot In The Dark (2020)

9. Jailbreak (1976)


„AC/DC – Wydanie Specjalne” – zamów w PRZEDSPRZEDAŻY

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie okladka-ACDC-806x1024.jpg

8. Let There Be Rock (1977)

7. Who Made Who (1986)

6. Play Ball (2014)

5. It’s A Long Way To The Top (1976)

4. Anything Goes (2014)

3. Thunderstruck (1990)

Chyba najbardziej znany teledysk AC/DC i na pewno jeden z najlepszych. Mowa oczywiście o kultowym „Thunderstruck”, którego klip doczekał się niespełna 900 milionów odtworzeń na YouTube! Klasycznie w wypadku zespołu jest scena i tłum ludzi, którzy oglądają występ muzyków. Nagranie zachwyca dynamicznymi ujęciami i spójną realizacją.

2. You Shook Me All Night Long (1986)

Utwór „You Shook Me All Night Long” aż sześć lat czekał na przygotowanie oficjalnego teledysku. Surrealistyczne, prześmiewcze wideo jest połączeniem występu AC/DC i czarno-białymi wstawkami nagranymi w mieście Huddersfield. W klipie nie brakuje odważnych ujęć delikatnie roznegliżowanych pań, które znajdowały się na scenie wraz z AC/DC. Obrazek pasuje do przekazu, jaki niesie za sobą „You Shook Me All Night Long”!

1. Big Gun (1993)

Najbardziej pamiętny teledysk AC/DC cieszy się obecnie kultem przede wszystkim dlatego, że pojawił się w nim sam Arnold Schwarzenegger. Wszystko zaczyna się od mocnego wejścia aktora na… koncert AC/DC. Liczne nawiązania do filmu „Bohater ostatniej akcji”, a także ciekawa prezentacja sprawiają, że to właśnie klip do „Big Gun” jest w naszej opinii najlepszym w dorobku zespołu.

Macie innego faworyta? Zapraszamy do komentarzy!

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także