Accept. Utwór zapowiadający nowy album już w sieci

/ 4 czerwca, 2017

Nowa płyta formacji Accept zatytułowana „The Rise of Chaos” na rynku ukaże się 4 sierpnia nakładem Nuclear Blast. Znamy już wszystkie szczegóły nadchodzącego wydawnictwa, w sieci pojawił się także utwór tytułowy pochodzący z tego albumu. 

Radiohead zaprezentował „polski” teledysk

Na piętnastym studyjnym albumie Accept znajdzie się 10 premierowych kompozycji. Tak prezentuje się tracklista wydawnictwa:

  1. „Die By the Sword”
  2. „Hole in the Head”
  3. „The Rise of Chaos”
  4. „Koolaid”
  5. „No Regrets”
  6. „Analog Man”
  7. „What’s Done Is Done”
  8. „Worlds Colliding”
  9. „Carry the Weight”
  10. „Race to Extinction”

Natomiast tak będzie prezentowała się okładka:

Przy okazji poznaliśmy także utwór tytułowy, które znajdzie się na piętnastym studyjnym krążku niemieckiej legendy. Poniżej możecie się z nim zapoznać.

Accept: „The Rise of Chaos”

Przypomnijmy, że płyta „The Rise of Chaos” będzie pierwszą nagraną w nowym składzie. Z grupą w 2014 roku pożegnali się: gitarzysta Herman Frank oraz perkusista Stefan Schwarzmann. Na ich miejsce zatrudniono Uwe Lulisa, który grał na gitarze między innymi w Grave Digger, oraz perkusistę Christophera Williamsa. Poza tym w składzie znajdują się oryginalni członkowie, wspomniani Wolf Hoffmann oraz Peter Baltes, a także wokalista Mark Tornillo, który dołączył w 2009 roku. 

Hoffmann w wywiadzie dla Metaloholic wypowiedział się na temat następcy albumu „Blind Rage”, który już niebawem pojawi się na sklepowych półkach:

Brzmienie zespołu nie zmieni się drastycznie, dopóki ja i Peter [Baltes – basista Accept – przyp. szy] będziemy w ten sam sposób tworzyć utwory. To zawsze będzie brzmiało jak Accept. Naprawdę nie chcemy żadnych zmian. Dlatego też chcemy podtrzymać spójny klimat w naszych piosenkach.

Najlepszym komplementem, jaki sobie dajemy nawzajem, jest to, że gdy kończymy tworzenia jakiegoś utworu, mówimy sobie:  „Człowieku, to brzmi jak utwór z 1982 roku”.  W tym momencie nie chcemy, żeby to brzmiało inaczej. Chcieliśmy, żeby to brzmiało jak kompozycja sprzed 30 lat, tylko w nowoczesnej oprawie, która prawdopodobnie jest lepsza niż kiedykolwiek. Generalnie jednak niczym się nie różni. Po prostu: w tym momencie nie chcemy się zbytnio zmieniać.  

3 sierpnia, czyli dzień przed premierą nowego studyjnego albumu, Accept zagra podczas niemieckiego festiwalu. Będzie to niezwykły występ, ponieważ zostanie podzielony na trzy części. Podczas pierwszej, wszyscy zgromadzeni usłyszą zarówno stare, jak i nowe kompozycje. W części drugiej zespół przejdzie do premierowego wykonania wraz z Czeską Symfonią Narodową solowych, klasycznych interpretacji Mozarta, Vivaldiego czy Beethovena autorstwa gitarzysty Wolfa Hoffmanna, które pojawiły się na jego zeszłorocznym albumie „Headbangers Symphony”. Z kolei na sam koniec, w części ostatniej, fani otrzymają połączeni muzyki Accept i orkiestry, któremu będzie towarzyszyć multimedialne show. Wszystko to z okazji cyklu „Night to Remember”, podczas którego zespoły będą podczas festiwalu Wacken robiły coś wyjątkowego.


Accept to jeden z najważniejszych heavymetalowych zespołów, który w powstał w 1968 roku w Solingen, wówczas pod nazwą Band X (formacja przyjęła nazwę Accept dopiero w 1976). Grupa największą popularnością cieszyła się w latach osiemdziesiątych, kiedy to wydała takie albumy, jak „Restless And Wild” (1982), „Balls to the Wall” (1983) czy „Metal Heart”. Wówczas na czele grupy stał charyzmatyczny wokalista Udo Dirkschneider. Grupa istniała do 1989, Accept powrócił w 1992 (działał do 1997), następnie w 2005 doszło do kolejnej, krótkiej reaktywacji. Dopiero w 2009 powrócili na stałe, ale wówczas już z nowym wokalistą, Markiem Tornillo. Od tamtej pory nagrali trzy studyjne albumy: „Blood of the Nations” (2010), „Stalingrad” (2012) i „Blind Rage” (2014), które zostały nad Wisłą przyjęte z entuzjazmem (podobnie jak koncerty, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem).

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także