Accept zapowiada nowe wydawnictwo i trasę z orkiestrą

/ 21 czerwca, 2018

23 listopada, nakładem Nuclear Blast, na rynku ukaże się koncertowy album zespołu Accept zatytułowany „Symphonic Terror – Live at Wacken 2017” zarejestrowany podczas legendarnego niemieckiego festiwalu. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie grupa przygotowała dla swoich fanów.

Trent Reznor skrytykował Taylor Swift

Przypomnijmy: 3 sierpnia ubiegłego roku muzycy Accept zagrali koncert podzielony na trzy części. Podczas pierwszej, wszyscy zgromadzeni usłyszeli zarówno stare, jak i nowe kompozycje pochodzące z ostatniego albumu „The Rise of Chaos”, który ukazał się na rynku dzień po tym niezwykłym występie. 

W części drugiej zespół wykonał wraz z Czeską Symfonią Narodową solowe, klasyczne interpretacje Mozarta, Vivaldiego czy Beethovena autorstwa gitarzysty Wolfa Hoffmanna, które pojawiły się na jego płycie „Headbangers Symphony”.

Z kolei na sam koniec, w części ostatniej, fani otrzymali połączeni muzyki Accept i orkiestry, któremu towarzyszyło multimedialne show. Wszystko to odbyło się w ramach cyklu „Night to Remember”, podczas którego zespoły podczas festiwalu Wacken robią coś wyjątkowego.

To była mieszanka intensywności oraz precyzji. Nasi fani są bardzo otwarci, choć stresowałem się, aż do ostatniej minuty przed występem. W końcu graliśmy na metalowym festiwalu. […]

– stwierdził Hoffmann. Od razu dodał, że to dopiero początek łączenia metalowej twórczości Accept z dźwiękami orkiestry. W przyszłym roku grupa ruszy w wyjątkową trasę po Europie:

Mam nadzieję, że uda nam się spełnić nasze marzenia. Ciężko nad tym wszystkim pracujemy! Mogę już teraz zapowiedzieć, że będzie mnóstwo niespodzianek, zarówno pod względem optycznym, jak i muzycznym, których fani jeszcze nigdy wcześniej nie doświadczyli. Chcemy pomnożyć to, co osiągnęliśmy podczas festiwalu w Wacken i dziękujemy za wasze wsparcie. Jedno jest pewne – rok 2019 będzie ekscytujący. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także