AC/DC. Wielki przebój grupy stanie się świątecznym numerem 1?

/ 27 listopada, 2017

Niezwykłą akcję szykują internauci, którzy – w hołdzie niedawno zmarłemu gitarzyście Malcolmowi Youngowi – chcą sprawić, żeby utwór AC/DC „For Those About to Rock (We Salute You)” stał się świątecznym numerem jeden w Wielkiej Brytanii.  

Tom Morello uwielbia AC/DC, ale… nie popiera ich tekstów

Od dobrych kilku lat w okresie Bożego Narodzenia na szczycie listy Official Singles Chart TOP 100 znajduje się utwór laureata bardzo popularnego talent-show „The X-Factor”. Wielu osobom taki obrót sprawy nie do końca się podoba, dlatego też szykują w związku z tym specjalne akcje, aby wypromować kompozycję, która nie ma nic wspólnego ze wspomnianym wyżej programem telewizyjnym. 

Przypomnijmy chociażby głośną akcję sprzed kilku lat. W 2009 roku udało się wprowadzić na szczyt utwór „Killing in the Name” formacji Rage Against the Machine. Wcześniej nie byłoby to możliwe, gdyż liczyła się wyłącznie sprzedaż fizyczna. Jednak od dobrych kilku lat znaczenie ma przede wszystkim sprzedaż cyfrowa oraz streaming. Dlatego też takie akcje mają szansę powodzenia.

W tym roku internauci chcą powtórzyć sukces grupy RATM i sprawić, że również „For Those About to Rock (We Salute You)” stanie się świątecznym numerem jeden. Fani zespołu próbowali osiągnąć to już cztery lata temu, wówczas z kompozycją „Highway to Hell”, ale osiągnęli „tylko” czwartą pozycję (warto nadmienić, że to było najwyższe miejsce AC/DC na liście brytyjskiej).

Teraz próbują ponownie. Notowanie listy przebojów, które jest celem organizatorów, obejmuje pobrania i streamy od piątku, 15 grudnia (od godziny 0:01), aż do czwartku, 21 grudnia (do godziny 23:59). Trzeba zaznaczyć, że 150 streamów liczy się jako jedne pobranie utworu (nieważne czy w wersji studyjnej czy też koncertowej) za 99 pensów. 

Zliczane będą tylko i wyłącznie pobrania oraz streamy na terenie Zjednoczonego Królestwa. Na stronie organizatorów (pod tym adresem znajdziecie oficjalny fanpage całej akcji) możemy przeczytać:

Zrobiliśmy dobrą robotę w 2013 roku, daliśmy zespołowi najwyższe miejsce w historii na liście w Wielkiej Brytanii (#4). Kto by chciał zrobić kolejnego psikusa, umieszczając klasyk Acca Dacca nad no-name'ów z programu X Factor w hołdzie Malcolmowi, George'owi [brat Malcolma i Angusa, który był także producentem AC/DC i zmarł 22 października tego roku – przyp. szy] oraz Bonowi [Scottowi]? 

Poniżej zaś udostępniamy filmik promujący: 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także