Ace Frehley: Jestem bardziej kreatywny poza Kiss

/ 21 września, 2020

Choć to dzięki Kiss Ace Frehley zyskał ogromną popularność i spore pieniądze, z perspektywy czasu ocenia, że odejście z zespołu było dla niego zbawienne. Odniósł się do tego w rozmowie z australijskim „Heavy”, gdy zapytany został o album, który zdefiniował jego karierę:

To najprawdopodobniej mój pierwszy solowy album, ten z utworem „New York Groove”. To był mój największy przebój i wydaje mi się, że największa niespodzianka dla fanów Kiss, którzy zobaczyli, że moje wydawnictwo okazało się najlepsze. Biorąc pod uwagę, że nie byłem wokalistą czy frotmanem, ludzie mogliby przypuszczać, że albumy Paula i Gene’a będą na szczycie, ale to mój przewyższył je wszystkie pod względem popularności i sprzedaży. To było dla mnie definiujące. Uświadomiłem sobie wtedy, że jestem dużo bardziej kreatywny sam, niż razem z nimi. Tę płytę stworzyłem w całości z Eddiem Kramerem. Później dołączył do nas Anton Fig na perkusji.

Przypomnijmy, że wszyscy czterej członkowie Kiss wydali solowe albumy w tym samym momencie – ukazały się one 18 września 1978 roku. Ten przygotowany przez Frehleya faktycznie cieszył się dużą popularnością i zebrał dobre recenzje.

%%REKLAMA%%

Gitarzysta odszedł z zespołu w 1982 roku, żeby wrócić do niego ponownie w 1996 roku. Ostatecznie rozstał się z Kiss w 2002 roku i kontynuuje solową karierę.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także