Adam Jones zdradza kiedy rozpoczną się nagrania albumu Toola

/ 18 lutego, 2018

Gitarzysta Adam Jones na swoim oficjalnym koncie na Instagramie opublikował zdjęcie zrobione w studiu z krótką, acz istotną, informacją dotyczącą nadchodzącego albumu Toola.

Myles Kennedy udostępnia kolejny premierowy utwór

Zdjęcie wcześniej wrzucił Sebastian Bach (szczegóły w dalszej części newsa), „podał je dalej” Jones, który opatrzył je stosownym dodatkiem, z którego jasno wynika, że już w marcu zespół wejdzie do studia, aby zarejestrować całość. 

Wczoraj na swoim koncie na Twitterze wokalista Maynard James Keenan napisał z kolei:

Kilka miesięcy temu, po 11 latach błagań, zacząłem dostawać od chłopaków pliki muzyczne z dopiskiem FINALNY. W teorii oznacza to, że forma utworów nie zmieni się już, kiedy będę pisał teksty i melodie. W teorii. Wciąż czekam na dopisek FINALNY przy jednym [utworze]. Teksty i melodie są gotowe w 100% wszystkich utworów z wyjątkiem jednego. Pewnego dnia je nagramy. Wciąż daleko do mety, ale przynajmniej jesteśmy coraz bliżej. 

Nową muzykę Toola miało okazję usłyszeć już kilku innych artystów, w tym Tom Morello, gitarzysta Prophets Of RageAdam Nergal Darski czy Sebastian Bach, w przeszłości wokalista grupy Skid Row, który na swoim Instagramie napisał:

Wiecie jakim jestem szczęściarzem? Spędziłem wczoraj dzień z 3/4 Toola w ich sali prób. To było prywatne show dla mnie. Brakowało tylko wokali.

To nie jest zwykła i prosta rock'n'rollowa muzyka. To progresywny metal, bardzo klimatyczny, który powoduje, że wpadasz w grooviasty trans, a ciężkie riffy atakują twoją głowę – czujesz, że to po prostu Tool.

Niektóre melodie „okładały pięściami” – wydawało mi się, że moje najgłębsze tkanki otrzymały masaż. […] Żaden utwór nie był krótszy niż 7 minut, niektóre z nich trwały nawet 20! To był mój pomysł na spędzenie idealnego dnia! […]

W tym roku minie 12 lat od premiery ostatniego albumu Toola, jakim jest „10,000 Days”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także