Adam Lambert znowu zaśpiewał „Bohemian Rhapsody” w Idolu [WIDEO]

/ 20 maja, 2019

Adam Lambert wystąpił w programie „American Idol” w 2009 roku, gdzie zaśpiewał „Bohemian RhapsodyQueen. I choć nie wygrał programu, zwrócił uwagę Briana Maya i Rogera Taylora, którzy zaproponowali mu udział w projekcie Queen+, z którym koncertuje do dzisiaj.

Adam Lambert powrócił do „Idola” zaśpiewać „Bohemian Rhapsody”, tym razem jako gość w duecie z Dimitrusem Grahamem. Chociaż Grahamowi nie udało się wygrać tej edycji, ich duet spotkał się z dużym entuzjazmem.

Możecie obejrzeć go poniżej.

Tak spotkanie z Adamem Lambertem wspomina Brian May:

Producenci „American Idol” poprosili nas o wystąpienie w finałowym programie, w którym Adam walczył z Krisem. Obaj są bardzo dobrymi wokalistami, ale między nami i Adamem natychmiast wywiązała się chemia.

Adam Lambert mówi:

Pierwsze spotkanie z nimi było surrealistyczne. Nie zdawałem sobie wówczas sprawy z wagi tego momentu.

Wkrótce jako Queen + Adam Lambert nawiązali współpracę, która trwa do dziś. May dodaje:

Nie chcę go nazywać „boskim darem”, ale nie prosiliśmy o niego, nie szukaliśmy go, po prostu się zjawił. I potrafił zrobić wszystko.

%%REKLAMA%%

Nowa trasa koncertowa Queen + Adam Lambert nosić będzie tytuł „Rhapsody”, a w zapowiedzi prasowej możemy przeczytać, że będzie ona „eksperymentalna i naginająca reguły, jak naładowana przebojami dyskografia Queen”. Trasa wystartuje 10 lipca w Kanadzie, ale wiadomo już, że zostanie wydłużona do 2020 roku.

rf | fot. DianaKat1

KOMENTARZE

Przeczytaj także