Adam Nergal Darski skazany za obrazę uczuć religijnych

/ 16 lutego, 2021


Lider zespołu Behemoth został skazany za obrazę uczuć religijnych. Wiemy, jaką dostał karę.


Adam Nergal Darski został skazany przez Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów na grzywnę w wysokości 15 tys. złotych i 3453 złotych kosztów sądowych za obrazę uczuć religijnych. Chodzi o zdjęcie opublikowane w sieci w 2019 roku.

Jak uzasadnia prokurator Aleksandra Skrzyniarz:

Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał »on the set«, co w tłumaczeniu oznacza »na planie«, czym obraził uczucia religijne czterech osób.

Jak podaje „Polsat News” adwokat Nergala, Jacek Potulski, poinformował, że jeszcze dzisiaj zostanie złożony sprzeciw. Jak mówi Potulski:

Wyrok nakazowy polega na tym, że sąd widzi akta i stwierdza, iż bez przeprowadzania rozprawy może wydać wyrok nakazowy. Sprzeciw od wyroku nakazowego którejkolwiek ze stron kasuje to rozstrzygnięcie i sprawa trafia na tryb postępowania.

Nergal nie skomentował wyroku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także