Adele albo Lady Gaga na nowej płycie Foo Fighters? Dave Grohl komentuje

/ 3 lipca, 2017

15 września 2017 roku ukaże się nowy album Foo Fighters „Concrete & Gold”. Zespół zapowiedział, że w jednym z utworów zaśpiewa gościnnie „prawdopodobnie największa gwiazda muzyki pop na świecie”, nie chciał jednak zdradzić o kogo chodzi.

Open'er Festival. Podsumowanie imprezy

Plotki, że tą gwiazdą może być Adele, zrodziły się stąd, że za produkcję „Concrete & Gold” odpowiedzialny jest Greg Kurstin, jeden z producentów albumu „25Adele oraz współtwórca jej przeboju „Hello”.

Dave Grohl, zapytany przez „New Musical Express” czy to rzeczywiście Adele zaśpiewa z Foo Fighters na nowej płycie, udzielił wymijającej, ale bardzo ciekawej odpowiedzi.

W EastWest Studios w LA codziennie można się natknąć na wielkie sławy. A to Shania Twain urządza imprezę z okazji wydania płyty, a to koleś z Deep Purple spotyka się z Jasonem Bonhamem, albo zaraz wpadnie Justin Timberlake lub Lady Gaga będzie pracować z muzykami z Nashville. Kiedy tylko ich pytaliśmy: „Hej, chcecie wpaść zaśpiewać z nami?”, zawsze się zgadzali. Było to na luzie i spontaniczne. Wszyscy się razem bawili, pili whiskey. Nigdy nie byłem na studiach, ale tak zawsze wyobrażałem sobie życie w akademiku.

Czyżby więc tą największą gwiazdą pop miała być Lady Gaga a nie Adele?

Wiadomo natomiast na pewno, że w utworze „La Dee Da” zaśpiewała Alison Mosshart z The Kills, co potwierdzone zostało podczas koncertu Foo Fighters na Open’er Festival, gdzie właśnie Alison dołączyła do zespołu gościnnie, wykonać ten utwór.

Foo Fighters i Alison Mosshard – „La Dee Da”

Wcześniej o nowym albumie Foo Fighters, Dave Grohl wypowiadał się następująco:

Przez ostatnie sześć miesięcy byliśmy w studiu, nikomu nic nie mówiąc. Nagrywaliśmy najlepiej brzmiący krążek w naszej historii. Nie są to słowa rzucone na wiatr.

Tak naprawdę powiedziałem Gregowi Kurstinowi: „Chcę nagrać płytę, która będzie brzmiała jak połączenie Motorhead z Sierżantem Pieprzem [chodzi o album The Beatles – przyp. szy]”. On z kolei odpowiedział: „Nie ma sprawy”. W ten sposób nagraliśmy wspólnie 11 utworów.

Szczerze mówiąc, myślę że album zaskoczy wiele osób. Wiem, że każdy zespół mówi, że stworzył właśnie najlepszą płytę, ale ja wiem że tak jest – niebawem się o tym przekonasz. To największa rzecz, jaką dotychczas zrobiliśmy.

Bardzo trudno było to wszystko utrzymywać tak długo w tajemnicy. W zasadzie musiałem okłamać wszystkich dziennikarzy. Nie mogę się już doczekać, aż nasi fani usłyszą całość, bo to jest pierwsza płyta z której jest naprawdę w pełni dumny. Zazwyczaj przy okazji wydawania albumów byłem dosyć niepewny. Tym razem jest zupełnie inaczej.

Na „Concrete &Gold” trafi 11 premierowych kompozycji. Tak prezentuje się tracklista:

 1. T-Shirt
 2. Run
 3. Make It Right
 4. The Sky Is a Neighborhood
 5. La Dee Da
 6. Dirty Water
 7. Arrows
 8. Happy Ever After (Zero Hour)
 9. Sunday Rain
 10. The Line
 11. Concrete and Gold

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także