Adrian Belew znowu w King Crimson

/ 5 września, 2017

Adrian Belew opublikował na swoim profilu Facebook wiadomość, w której wyjawił, że rozmawiał z Robertem Frippem przez telefon i postanowili zakopać topór wojenny.

James Hetfield spadł ze sceny [WIDEO]

Adrian Belew dołączył do składu King Crimson w 1981 roku i stał na jego czele aż do 2009 roku. Ostatnie wcielenie grupy nie brało go pod uwagę. Jednak z opublikowanego przez Adriana Belew postu możemy dowiedzieć się, że wszystkie różnice pomiędzy nim a Robertem Frippem zostały wyjaśnione.

Co za szczęśliwy dzień! Robert i ja rozmawialiśmy przez telefon. Wszystko między nami dobrze, co przyjmuję z ulgą i radością.

Następnie przytoczył wiadomość Roberta Frippa:

Z radością donoszę, że rozmawiałem z Bratem Belew i poruszyliśmy kilka spraw, zaczynających się na B i D. Razem z Ade poprzysięgliśmy tankować ogromne margarity zarówno w Mount Juliet i tutaj w Bredonborough, gdzie Slinky Toes Willcox robi własne margarity. Adrian zgodził się być dziewiątym członkiem King Crimson. Kto wie, co przyniesie przyszłość dla takiego dziwnego składu?

Adrian Belew przyznał, że nie ma pojęcia jakie słowa zaczynające się na B i D Robert Fripp miał na myśli. Obiecał, że zapyta o nie przy następnej okazji. Później opublikował wyjaśnienie, że chodzi o synonimy słów „sprzeczka", które w języku angielskim zaczynają się na te litery (bicker, banter, brouhaha, dissension, diatribe).

Adrian Belew zaznaczył także, że póki co nie jest pełnoprawnym członkiem King Crimson.

Pozwólcie, że wyjaśnię ideę nieaktywnego dziewiątego członka. Nie oznacza to, że wracam do zespołu natychmiast. Oznacza, że mogę wrócić do zespołu w bliżej nieokreślonej przyszłości. Otwiera to drzwi dla ewolucji Crimson.

Nic więc na razie nie zmienia się dla Crimson i Gizmodrome, ale przynajmniej teraz rozumiemy się i możemy kontynuować naszą przyjaźń.

King Crimson aktualnie gra w ośmioosobowym składzie. 2 czerwca 2017 roku ukazała się płyta EP, zawierająca przeróbkę utworu „HeroesDavida Bowiego, a latem grupa dała trasę po Stanach Zjednoczonych. Na jesień zapowiadane są kolejne koncerty w USA. Możliwe, że w 2018 roku King Crimson odwiedzi Europę.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także