Aerosmith rozpoczął nagrania

/ 19 sierpnia, 2017

Brad Whitford, gitarzysta Aerosmith, zdradził, że zespół pracuje nad nowym materiałem. Możliwe jednak, że nie będzie z tego nowej płyty.

Cradle Of Filth i Moonspell na trzech koncertach w Polsce

Brad Whitford przyznał, że zespół zawitał do Londynu, gdzie poczynił pierwsze od 2012 roku nagrania:

Dokonaliśmy pewnych nagrań podczas trasy po Europie i zaczęliśmy nagrywać nowy utwór. To pomysł Joe Perry’ego, pracujemy nad nim w dużej mierze tak, jak pracowaliśmy nad utworami, kiedy zaczynaliśmy. Jest bardzo rockandrollowy.

Whitford nie jest jednak pewien, czy Aerosmith wyda nowy album. Argumentuje to zmianami, jakie zachodzą w przemyśle muzycznym.

Przemysł muzyczny bardzo się zmienił, od kiedy zaczynaliśmy. Dzisiaj trzeba działać inaczej. Możemy wydać jedną piosenkę i umożliwić jej pobranie przez internet. Żyjemy w zupełnie innych czasach.

Ostatni album Aerosmith, pod tytułem „Music From Another Dimension!” ukazał się w 2012 roku. Aktualnie zespół jest w trakcie „pożegnalnej” trasy i przygotowuje się do koncertów w Ameryce Południowej, które wystartują 15 września w Ekwadorze i potrwają do 7 października.

Brad Whitford zapewnia, że mimo pożegnalnej trasy, Aerosmith nie zamierza szybko rozstawać się ze sceną.

Mam nadzieję, że mamy jeszcze z pięć lat. Będziemy grali, dopóki będziemy mogli.

Podobnego zdania jest Joe Perry, który powiedział:

Będziemy grali, póki damy radę. Chcemy odwiedzić miejsca, w których nigdy nie graliśmy. Zawsze znajdą się jakieś nowe miejsca, nowe kraje. Chciałbym zagrać w Chinach i na Dalekim Wschodzie. Czy to nasza ostatnia trasa? No nie wiem, ale nie sądzę. W każdym razie nie oficjalnie. Spróbuj sobie wyobrazić swój ostatni posiłek. Wszystko w życiu zrobisz ileś razy. Ale wyobrazić sobie ostatni koncert Aerosmith… Nie potrafię tego. Za dużo w nas podejścia „graj do upadłego”. Bez wątpienia stać nas na jeszcze jedną płytę, jeśli nie dwie. Ale zobaczymy, co z tego wyjdzie.

2 czerwca 2017 roku Aerosmith wystąpił w krakowskiej Tauron Arenie. Poniżej możecie zobaczyć fragment tego koncertu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także