Aerosmith grają swój znany utwór na… dziecięcych instrumentach [WIDEO]

/ 13 września, 2018

W bardzo popularnym amerykańskim programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” grupa Aerosmith wykonała swój jeden z najważniejszych utworów w dorobku na małych, dziecięcych instrumentach w towarzystwie muzyków formacji The Roots, a także gospodarza show – Jimmy'ego Fallona. Wcześniej w podobny sposób swoje piosenki wykonywali tacy artyści jak m.in. Madonna, Metallica, Adele czy Ed Sheeran.

Steven Tyler (Aerosmith) w wielkim przeboju The Rolling Stones [AUDIO]

Poniżej możecie zapoznać się z niezwykłą wersją utworu „Walk This Way”, który oryginalnie znalazł się na trzecim studyjnym albumie Aerosmith„Toys In The Attic” (1975), a drugie życie otrzymał w następnej dekadzie, kiedy Steven Tyler i spółka nagrali nową wersję wraz z hip-hopową formacją Run-D.M.C:

Tyler kontra Donald Trump

Nie tak dawno, Steven Tyler wystosował oficjalne pismo do Białego Domu, domagając się, by prezydent Donald Trump zaprzestał wykorzystywania utworów Aerosmith podczas swoich wieców. 

Chodzi o wiec, jaki odbył się w Zachodniej Wirginii, 21 sierpnia, gdzie przywódca Stanów Zjednoczonych wykorzystał utwór „Livin’ On The Edge”. Reakcja Stevena Tylera była natychmiastowa. Do podobnej sytuacji doszło już w 2015 roku, gdy Trump ubiegał się wówczas o fotel prezydenta USA. 

W oficjalnym piśmie, podpisanym przez prawników Tylera, możemy między innymi przeczytać:

Jak zostało wyraźnie zaznaczone w naszych uprzednich pismach, prezydent Trump nie ma pozwolenia od naszych klientów na wykorzystywanie ich muzyki […]

Prezydent Trump musi mieć zgodę naszego klienta na piśmie, by korzystać z jego muzyki. […]

Nic nam nie wiadomo o istnieniu jakiejkolwiek licencji umożliwiającej prezydentowi Trumpowi na wykorzystywanie tej muzyki na jego wiecach lub w inny sposób. Jeśli prezydent Trump jest w posiadaniu takiego pozwolenia, proszę je nam natychmiast przesłać. […]

Głos pana Tylera jest bardzo łatwo rozpoznawalny i stanowi główną część jego osobowości scenicznej, dlatego jego wykorzystanie publiczne narusza jego prawa.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także