Aerosmith rezygnuje z trasy i wraca do studia

/ 29 marca, 2017

Amerykańska trasa koncertowa Aerosmith miała wystartować jesienią. Tak się jednak nie stanie, bo zespół postanowił wrócić do studia.

Paul McCartney pracuje nad nową płytą

W rozmowie z „AZ Central” gitarzysta Joe Perry powiedział, że po zakończeniu prac nad albumem grupa wróci do koncertowania na szeroką skalę:

Zrezygnowaliśmy z amerykańskiej trasy, która miała ruszyć jesienią. Ale będziemy grali, póki damy radę. Chcemy odwiedzić miejsca, w których nigdy nie graliśmy. Zawsze znajdą się jakieś nowe miejsca, nowe kraje. Chciałbym zagrać w Chinach i na Dalekim Wschodzie. Czy to nasza ostatnia trasa? No nie wiem, ale nie sądzę. W każdym razie nie oficjalnie. Spróbuj sobie wyobrazić swój ostatni posiłek. Wszystko w życiu zrobisz ileś razy. Ale wyobrazić sobie ostatni koncert Aerosmith… Nie potrafię tego. Za dużo w nas podejścia „graj do upadłego”. Odwołaliśmy tę trasę, żeby popracować nad czymś innym. Bez wątpienia stać nas na jeszcze jedną płytę, jeśli nie dwie. Ale zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Na szczęście koncerty Aerosmith w Europie, które planowane są na wiosnę i lato nie są zagrożone. Europejska trasa „Aero-Vederci Baby!”, która wystartuje w maju i potrwa do lipca, odwiedzi także i Polskę. 2 czerwca 2017 roku Aerosmith wystąpi w krakowskiej Tauron Arena.

Grupa jest w dobrej koncertowej formie. Ostatnio Joey Kramer pokusił się nawet w wywiadzie dla „Classic Rock” o stwierdzenie, że Aerosmith jest najlepszym zespołem koncertowym na świecie:

Po pierwsze, nie ma na świecie zespołu, który od ponad pięćdziesięciu lat składa się z pięciu oryginalnych członków.

Wszyscy dookoła zachwalają The Rolling Stones, mówią Rolling Stones to, Rolling Stones tamto. Nigdy mnie nie obchodzili. Moim zdaniem, nie mieli nigdy nic ciekawego do zaoferowania muzycznie,  jeśli chodzi o mnie, zwłaszcza gdy mówimy o grze na perkusji.

Rolling Stonesi nie są oryginalnym zespołem i nie przejmuję się nimi. Myślę, że jak ktoś przyjdzie na koncert Aerosmith, zda sobie sprawę, że gramy znacznie lepiej niż oni.

Są uznanym zespołem, ale nie ma drugiej kapeli takiej jak my. Uważam, że nie ma nikogo, kto mógłby nas zastąpić. To jest koniec pewnej długiej ery. Mówię o takich zespołach jak AC/DC czy Van Halen.

O koncertowej formie Aerosmith będziemy mogli przekonać się na własne oczy już za dwa miesiące z kawałkiem.

Ostatni album studyjny Aerosmith, „ Music from Another Dimension!”, ukazał się w listopadzie 2012 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także