Aerosmith zdradza plany na przyszłość

/ 30 maja, 2017

Aerosmith jest w trakcie trasy koncertowej Aero-Vederci Baby!, która z założenia miała być trasą pożegnalną. Jak się jednak okazuje, muzycy nie mają zamiaru zejść ze sceny.

Corey Taylor szczegółowo o albumie „Hydrograd”

W wywiadzie Joe Perry powiedział:

Myślę, że będziemy grali dalej. Myślę, że zespół będzie aktywny przez najbliższe lata. Za dwa lata będziemy obchodzili 50-lecie istnienia, chcielibyśmy je świętować.

Wokalista Steven Tyler dodaje:

Nie wiem, czy będziemy grali wiecznie, ale jeśli zespół będzie grał tak, jak teraz to będziemy grali jeszcze długo. Od ponad 40 lat jesteśmy jak bracia. Nie potrafiłbym ich nienawidzić. Dokonaliśmy rzeczy, jakich nie dokonał żaden inny zespół.

Gitarzysta Joe Perry przyznał jednak, że ma też plany sięgające poza Aerosmith.

Mam solową płytę. Tuż przed rozpoczęciem trasy ją ukończyłem i ukaże się tej jesieni. Mamy więc inne sprawy i musimy znaleźć równowagę.

Równowaga jest konieczna, tym bardziej, że 10 maja 2017 roku zarówno Joe Perry, jak i Steven Tyler doczekali się wnuków. W rodzinie Tylerów o godzinie 5.45 na świat przyszedł chłopiec, a osiem godzin później Joe Perry został dziadkiem dziewczynki.

Wszystko wskazuje więc na to, że aktualna trasa nie będzie pożegnalną. Na początku tego roku Aerosmith zrezygnował z planowanej na jesień trasy po USA, żeby wrócić do studia. W wywiadzie dla „AZ Central” Joe Perry powiedział:

Zrezygnowaliśmy z amerykańskiej trasy, która miała ruszyć jesienią. Ale będziemy grali, póki damy radę. Chcemy odwiedzić miejsca, w których nigdy nie graliśmy. Zawsze znajdą się jakieś nowe miejsca, nowe kraje. Chciałbym zagrać w Chinach i na Dalekim Wschodzie. Czy to nasza ostatnia trasa? No nie wiem, ale nie sądzę. W każdym razie nie oficjalnie. Spróbuj sobie wyobrazić swój ostatni posiłek. Wszystko w życiu zrobisz ileś razy. Ale wyobrazić sobie ostatni koncert Aerosmith… Nie potrafię tego. Za dużo w nas podejścia „graj do upadłego”. Odwołaliśmy tę trasę, żeby popracować nad czymś innym. Bez wątpienia stać nas na jeszcze jedną płytę, jeśli nie dwie. Ale zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Aerosmith ponownie w Polsce

Już w tym tygodniu po raz trzeci będziemy gościli Aerosmith w naszym kraju. Zespół 2 czerwca zagra w krakowskiej Tauron Arenie. Przed Aerosmith wystąpi zespół Beyond The Black. Pierwszy koncert Aerosmith w Polsce odbył się na warszawskim stadionie Gwardia w 1994 roku. Po raz drugi zespół dotarł do nas 12 czerwca 2014 roku, występując w Łodzi. Grupa miała dla nas zagrać także w 1998 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jednak europejska część trasy została odwołana z powodu kontuzji Stevena Tylera.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także