A-ha „Take On Me”. Jak powstał najsłynniejszy utwór zespołu? [WIDEO]

/ 7 listopada, 2019

Nie ma wątpliwości, że kompozycja „Take On Me” to światowy hit. Jesteście ciekawi, jak doszło do powstania utworu, który na YouTube odtworzono już niemalże miliard razy? Zespół A-ha przygotował specjalny dokument, w którym możemy poznać historię „Take On Me”.

Do pierwszego odcinka dodane zostały napisy w języku polskim:

Przypomnijmy, że zespół A-ha powraca do Polski po blisko dziesięciu latach, by 18 listopada 2019 roku zagrać w warszawskiej hali Torwar

%%REKLAMA%%

A-ha jest symbolem lat 80. W swojej twórczości zespół miesza elementy synth popu, rocka oraz popu. Debiutancki album „Hunting High And Low” otwiera największy przebój grupy – „Take On Me”. Popularność singla miała również spory wpływ na odbiór całego wydawnictwa oraz liczbę sprzedanych egzemplarzy. Do tej pory rozeszło się ponad dziesięć milionów kopii albumu, który uczynił z członków zespołu A-ha gwiazdy światowego formatu.

Na fali popularności grupa wydała drugi album „Scoundrel Days”, który był rewoltą stylistyczną i pokazem rockowego pazura. W 1987 roku muzycy posiadali już tak dużą renomę, że poproszono ich o skomponowanie piosenki tytułowej do kolejnego filmu o przygodach Jamesa Bonda „W Obliczu śmierci”. Warto odnotować, że był to jeden z niewielu przypadków w historii filmowej serii, kiedy za stworzenie utworu bądź jego wykonanie, odpowiedzialny był artysta spoza Stanów Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii. Utwór ten znalazł się na trzecim longplay-u A-ha pt. „Stay on These Roads”.

Dziś, norweski zespół ma już na koncie dziesięć albumów studyjnych, miliony sprzedanych płyt, tysiące koncertów i niezapomniane przeboje. Doskonale znają ich również polscy fani. Ostatni raz w naszym kraju byli w 2009 roku, gdzie również w listopadzie zagrali dla dziesięciotysięcznej publiczności na otwarciu Atlas Areny.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także