Aktorka Vanessa Marquez została zastrzelona przez policję

/ 1 września, 2018

Policja w domu aktorki zjawiła się na wezwanie sąsiadów, zaniepokojonych jej stanem zdrowia. Vanessa Marquez była przytomna, ale domagała się wezwania pogotowia.

W oczekiwaniu na przyjazd pomocy medycznej, policjanci rozmawiali z Vanessą Marquez, która w pewnym momencie stała się nie kontaktowa i według słów policji „wykazywała objawy problemów psychicznych”. Nagle Vanessa wyciągnęła broń i skierowała ją w stronę policjantów. Jeden z nich oddał w jej kierunku strzały. Marquez została natychmiast przewieziona do szpitala, gdzie zmarła.

Bronią wyciągniętą przez aktorkę była wiatrówka.

Nie wiadomo, co spowodowało zmianę jej zachowania.

Vanessa Marquez urodziła się w 1968 roku i najlepiej znana była jako pielęgniarka Wendy Goldman z bijącego rekordy popularności serialu „Ostry dyżur”, wyświetlanego od 1994 roku. Serial zdobył 124 nominacje do nagrody Emmy – najwięcej w historii seriali obyczajowych.

W rolach głównych występowali w nim między innymi Anthony Edwards, George Clooney i Noah Wyle.

Marquez występowała także w serialu „Melrose Place”, grała też w filmach – „Blood In And Blood Out” oraz „Twenty Bucks”.

W ostatnich latach wycofała się z kariery aktorskiej. Cierpiała na depresję, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne oraz na zakupoholizm, co zostało udokumentowane w 2005 roku w programie „Intervention”.

W październiku 2017 roku poprzez media społecznościowe zarzucała George’owi Clooneyowi, że zniszczył jej karierę po tym, jak opowiedziała o molestowaniu seksualnym na planie „Ostrego dyżuru”. Clooney odparł jej zarzuty:

Nie byłem twórcą, producentem ani reżyserem tego programu. Nie miałem żadnego wpływu na casting. Byłem tylko aktorem. Jeśli powiedziano jej, że miałem wpływ na jej karierę, to ją okłamano.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także