Akustyczny koncert Kruk już w najbliższą sobotę

/ 5 lutego, 2015

Już w najbliższą sobotę, 7 lutego, w sosnowieckim klubie "Maczki" niezwykły akustyczny koncert zagra zespół Kruk. Muzycy mieli już wcześniej okazję zaprezentować swoje nagrania w wersjach akustycznych, ale nigdy w ramach pełnowymiarowego koncertu.
 
O tym czego można spodziewać się podczas sobotniego wieczoru mówi Piotr Brzychcy, gitarzysta zespołu:

W sobotę zagramy pierwszy w historii Kruka pełnowymiarowy koncert akustyczny. Jesienią 2011 roku mieliśmy okazję zagrać mini trasę z divą bluesa Debbie Davies i już wtedy prezentowaliśmy kilka utworów w aranżacjach akustycznych. Teraz za namową naszych przyjaciół zdecydowaliśmy się pójść krok dalej. Próbkę tego co zagramy w Sosnowcu zaprezentowaliśmy na naszym ostatnim koncercie w Siemianowicach i pozytywne opinie po koncercie przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Graliśmy wiele koncertów na przeróżnych scenach, od tych najmniejszych po te największe, jednak nadchodzące  wydarzenie sprawia, że znów czuję się jak debiutant, jest taka sama trema, ten sam stres. To niesamowite, że znów możemy zasmakować tych emocji, które były u zarania dziejów zespołu. Jeśli chodzi o repertuar to, jak na Kruka przystało, zagramy mieszankę utworów z naszych czterech płyt, lecz nie zabraknie też niespodzianek w postaci klasyki rocka. Niezwykle wdzięcznie, w kontekście akustycznego grania, wypadają utwory z naszej ostatniej płyty "Before". Na wszelki wypadek zabieramy też instrumenty elektryczne gdyby nasi sympatycy upominali się o jakiś mocniejszy bis.

Przypomnijmy, ostatnia jak dotąd płyta zespołu Kruk zatytułowana "Before" ukazała się w ubiegłym roku. Materiał wzbogacono o bonusowy krążek DVD zawierający m.in. zapis koncertu z katowickiego Spodka kiedy to Kruk poprzedzał legendarną formację Deep Purple. Poza tym znajdziemy tu wywiady, film dokumentalny a także raport ze studia. W sieci dostępny jest teledysk "Last Second" promujący ten album.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także