Alborosie zagra trzy koncerty w Polsce

/ 1 lutego, 2019

Klub Progresja ogłosił właśnie, że Alborosie zagra trzy koncerty w Polsce. Jeden z najbardziej cenionych artystów sceny reggae wystąpi 25 kwietnia w gdańskim klubie B90, 26 kwietnia w warszawskiej Proximie i 27 kwietnia we wrocławskim klubie A2.

Najnowszy krążek, który ukazał się 29 czerwca 2018 zatytułowany „Unbreakable: Alborosie Meets The Wailers United” jest owocem współpracy z członkami dawnego zespołu Boba Marleya, The Wailers.

Bob Marley był jednym z moich idoli – mówi Alborosie. – On był najlepszy pod względem duchowości, muzykalności i wszystkim innym, ale jeśli sprawa się tyczy Wailerów, oni mieli chemię, która wykracza poza Boba. Są legendarnym zespołem i do końca czasu ich imię zawsze będzie wybrzmiewać.

I choć klasyczna forma dźwięku The Wailers jest wszechobecna, „Unbreakable” jest przede wszystkim dzieckiem Alborosie. Można śmiało powiedzieć, że ten muzyk jest najlepszym towarem eksportowym Włoch w zakresie reggae. Napisał, ułożył i wyprodukował większość utworów na własną rękę w Shengen studio w Kingston, gdzie opanował sztukę tworzenia muzyki. Jego styl łączy wpływy starej szkoły z niewiarygodną świeżością.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także