Alcatrazz zapowiada pierwszy od 34 lat studyjny album

/ 21 stycznia, 2020

Alcatrazz największe triumfy święcił w latach 80. Zespół wykonywał heavy metal, a przez jego szeregi przewinęli się chociażby Clive Burr, Steve Vai czy Yngwie Malmsteen. Zespół zakończył działalność w 1987 roku, a później dwukrotnie się reaktywował, jednak tylko z myślą o kilku koncertach. Teraz Graham Bonnet zapowiedział kolejny powrót Alcatrazz – tym razem jednak okraszony publikacją nowej płyty.

Nową inkarnację Alcatrazz tworzyć będą – poza wspomnianym wokalistą Rainbow czy Michael Schenker Fest – basista Gary Shea, klawiszowiec Jimmy Waldo, gitarzysta Joe Stump, a także perkusista Mark Banquechea. Na nowej płycie, której premierę zapowiedziano na połowę tego roku, usłyszymy ponadto Chrisa Impellitteriego, Steve’a Vaia czy Boba Kulicka. Nowy album jest niemalże gotowy, a jego miksem zajął się Andy Haller.

Ten album jest nagrany z myślą o fanach dwóch pierwszych wydawnictw Alcatrazz, a w szczególności tej z udziałem Yngwie. Nie ma tutaj miejsca na zabawę. Ciężkie i napędzane gitarami granie – neoklasyczne brzmienie gitar, ciężkie riffy i potężny wokal… Jesteśmy gotowi na przeniesienie Alcatrazz na wyższy poziom. Będzie to nasz pierwszy album od 1986 roku.

– powiedział Graham Bonnet.

%%REKLAMA%%

Wraz z premierą nowego albumu, Alcatrazz planuje wyruszyć w obszerną trasę koncertową, która rozpocznie się w tym roku i potrwa do 2021.


REKLAMA

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także