Alex Lifeson mówi, czym Rush różnił się od wszystkich innych zespołów

/ 1 czerwca, 2020

Rush powstał pod koniec lat 60. choć zaistniał dopiero na początku kolejnej dekady, która była bardzo łaskawa dla muzyki rockowej – wiele zespołów odniosło wówczas swój największy artystyczny i komercyjny sukces, w parze z czym szła wielka sława i rozpusta.

Inaczej było jednak w przypadku Rush. Gitarzysta Alex Lifeson w wywiadzie dla radia WFAN mówi:

W tamtym czasie marzeniem każdego nastolatka było założenie zespołu, żeby podrywać laski i imprezować, ale dla nas najważniejsza była muzyka i zależało nam żeby zostać dobrym muzykiem i grać najlepiej jak potrafimy. Zaczęliśmy wcześnie i to było podstawą dla wszystkiego, co robiliśmy.

%%REKLAMA%%

Zespół Rush słynął z tego, że jego muzycy unikali rockandrollowych ekscesów, a w wolnych chwilach lubili czytać książki.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także