Alexi Laiho (Children of Bodom) nie żyje. Miał 41 lat

/ 4 stycznia, 2021

Były lider, gitarzysta i wokalista zespołu Children of Bodom – Alexi Laiho – nie żyje. Informację potwierdziła rodzina muzyka.


W wieku zaledwie 41 lat zmarł Alexi Laiho, który znany jest przede wszystkim jako współzałożyciel i lider fińskiego zespołu metalowego Children of Bodom.

Siostra wokalisty i gitarzysty, Kelli Wright-Laiho, napisała:

Jesteśmy zszokowani i zdruzgotani. Prosimy o poszanowanie prywatności i zrozumienie w tych trudnych dla nas chwilach. Pogrzeb mojego młodszego brata odbędzie się podczas prywatnej ceremonii. Alexi był najbardziej kochającym i najwspanialszym mężem oraz ojcem. Nasze serca będą na zawsze złamane.

Wiadomo, że Alexi Laiho zmarł kilka dni temu w swoim domu w Helsinkach. Przez ostatnie lata zmagał się z poważnymi problemami natury zdrowotnej. Nie podano bezpośredniej przyczyny śmierci muzyka.

Poniżej wpis z oficjalnego konta muzyka z serwisu Instagram:

Zespół Children of Bodom napisał o śmierci Laiho na swoim Facebooku:

One of the most renowned guitarists in the world, Alexi Laiho, has passed away. The musician, most notably known as the…

Opublikowany przez Children Of Bodom Poniedziałek, 4 stycznia 2021

Istniejący od 1993 roku zespół Children of Bodom (do 1997 roku jako Inearthed) uznawany jest za jednego z najważniejszych przedstawiciel melodyjnego death metalu. Grupa nagrała w sumie dziesięć albumów, z których ostatni ukazał się w 2019 roku i nosił tytuł „Hexed”. Największą popularność zespołowi przyniosły jednak krążki „Hatebreeder” oraz „Follow the Reaper”, które ukazały się kolejno w 1999 i 2000 roku.

Alexi Laiho i perkusista Jaska Raatikainen byli jedynymi członkami Children of Bodom, którzy grali w zespole od samego początku. Zmarły kilka dni temu Laiho grał na gitarach elektrycznej oraz basowej, śpiewał, a także okazjonalnie grał na instrumentach klawiszowych. Aż do niedawna był niekwestionowanym liderem zespołu.

Kilka miesięcy temu doszło bowiem do rozłamu w Childrem of Bodom i Alexi Laiho postanowił opuścić szeregi grupy, czego efektem było powstanie zespołu Bodom After Midnight. Poza nim w formacji grać mieli Daniel Freyberg (eks Children of Bodom), perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost), basista Mitja Toivonen (eks Santa Cruz) oraz klawiszowiec Lauri Salomaa. Grupa przygotowywała się do wydania debiutanckiej płyty.

KOMENTARZE

Przeczytaj także