Alexi Laiho nie będzie mógł tworzyć pod szyldem Children of Bodom?

/ 19 listopada, 2019

Niedawno Children Of Bodom zapowiedział ostatni koncert w obecnym składzie. Odbędzie się on 15 grudnia w Helsinkach. Po nim zespół opuszczą perkusista Jaska Raatikainen, basista Henri Seppälä i klawiszowiec Janne Wirman.

Z oświadczenia opublikowanego przez zespół wynikało, że w zespole pozostali Alexi Laiho i Daniel Freyberg, który dołączył do grupy w 2016 roku. Jak donoszą fińskie media, pierwszy z wymienionych nie ma jednak praw do nazwy zespołu i niewykluczone, że nie będzie tworzył jako Children of Bodom.

Nazwa zespołu należy bowiem do AA & Sewira Consulting Oy, czyli firmy, którą założyła wspomniana na wstępie trójka muzyków – Jaska Raatikainen, Henri Seppälä i Janne Wirman. Jak wynika z dokumentów z urzędu patentowego, mają oni wyłączne prawo do używania nazwy zespołu przez 5 lat począwszy od 1 października tego roku.  

Alexi Laiho, który jest niekwestionowanym liderem Children of Bodom – wokalistą, gitarzystą i głównym tekściarzem – będzie musiał uzyskać zgodę wspomnianej trójki, żeby móc dalej używać nazwy zespołu.

%%REKLAMA%%

Muzycy, którzy opuszczali skład zagrali na wszystkich płytach Children Of Bodom. Grupa powstała w 1993 roku w fińskim mieście Espoo i wykonuje melodyjny death metal. Większość albumów Children Of Bodom pokryła się w Finlandii co najmniej złotem, zespół popularny jest także w innych krajach.

Do najpopularniejszych płyt COB należą „Follow The Reaper” (2000), „Are You Dead Yet?” (2005) i „Blooddrunk” (2008). Ostatni album zespołu ukazał się w marcu tego roku pod tytułem „Hexed”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także