Alice Cooper będzie miał znakomitych gości na nowej płycie

/ 11 maja, 2017

Alice Cooper przygotowuje nową płytę. Jej tytuł to „Paranormal” i do sklepów trafi w lipcu 2017 roku. Będzie to już dwudziesty siódmy album studyjny artysty, a pierwszy od wydanego w 2011 roku albumu „Welcome 2 My Nightmare”.

Impact Festival wzmacnia skład

Na „Paranormal” znajdą się wyjątkowi goście: Billy Gibbons z ZZ Top oraz Larry Mullen Jr. z U2. Billy Gibbons zagrał w utworze pod tytułem „ I’ve Fallen in Love and I Can’t Get Up”. Gitarzysta, po wysłuchaniu nadesłanego mu nagrania, skomentował:

Mam właśnie grypę, ale ten numer sprawia, że czuję się lepiej.

Na pomysł zaproszenia perkusisty U2 wpadł producent płyty, Bob Ezrin, a Alice Cooper się do niego ochoczo zapalił. Zaskoczyły go natomiast wymagania perkusisty, który przed wyrażeniem zgody, poprosił o przysłanie tekstów piosenek.

Powiedział: „Gram do tekstów, nie gram do basu”. Pomyślałem, że to bardzo fajny pomysł. Za pomocą swoich bębnów interpretuje teksty. To zupełnie odmienia płytę.

Alice Cooper zdradza też, że jego nowa płyta nie będzie albumem koncepcyjnym.

To nie jest straszna płyta. „Paranormal” w tym przypadku oznacza rzeczy inne od normalnych. To nie jest normalna płyta Alice Coopera. Postanowiliśmy z Bobem, że tym razem nie będzie tematu przewodniego. Nagramy po prostu rzeczy, które nam się podobają.

Artysta jednocześnie zapewnia, że przez 45 lat budował swoją bazę fanów i teraz dla nich nagrywa płyty. Nie próbuje zdobywać nowej publiczności. „Złoty wiek już dawno minął” – komentuje.

1 lipca 2017 roku wystartuje europejska trasa koncertowa Alice Coopera. Tym razem nie obejmie ona Polski, a najbliżej nas Alice ze swoim zespołem zagra 31 lipca w Wilnie na Litwie.

Alice Cooper zapowiada też, że w 2018 roku razem z Johnnym Deppem i Joe Perrym zabiorą się za nagrania nowego albumu Hollywood Vampires, tym razem wyłącznie z autorskim materiałem.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także