Alice Cooper zapowiedział nową płytę. Co wiemy o „Detroit Stories”?

/ 12 listopada, 2020


Legendarny Alice Cooper nie zwalnia tempa i już zapowiedział nowe wydawnictwo. Album „Detroit Stories” będzie miał swoją premierę na początku 2021 roku!


26 lutego 2021 roku swoją premierę będzie miał album pt. „Detroit Stories”, czyli najnowsze dzieło Alice Coopera. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne nakładem earMUSIC, natomiast jego produkcją zajął się legendarny Bob Ezrin, który ma na koncie współpracę z Pink Floyd, Deep Purple czy Kiss.

Alice Cooper na swoim najnowszym wydawnictwie przeniesie się do czasów swojej młodości i początków kariery w Detroit, gdzie stawiał pierwsze sceniczne kroki. Będzie wspominał nie tylko swoje dokonania, ale również niezwykle bogatego muzycznie miasta – skupi się na latach 60. i 70.

Detroit było kolebką wściekłego rocka. Nie pasowaliśmy do żadnego miejsca – zarówno muzycznie, jak i wizualnie – i dopiero Detroit okazało się miejscem, w którym napędzane gitarami, hardrockowe brzmienie i pokaz sceniczny zaprezentowany przez Alice Cooper zostały zaakceptowane. To miasto było rajem dla wyrzutków. A gdy wszyscy dowiedzieli się, że urodziłem się we wschodnim Detroit, byliśmy w domu!

– powiedział Alice Cooper.

Pierwszą zapowiedzią płyty „Detroit Stories” będzie cover utworu „Rock ‚n’ Roll” z repertuaru Velvet Underground. Jego premierę zapowiedziano już na jutro, 13 listopada.

Wydawnictwo pojawi się na płycie CD, w digipacku (CD+DVD), CD secie (CD, Blu-ray, koszulka, maska i inne gadżety), jako podwójny winyl oraz w serwisach cyfrowych. Wystartowała już przedsprzedaż „Detroit Stories”.

Trakclista:

 1. Rock ‘n’ Roll
 2. Go Man Go
 3. Our Love Will Change The World
 4. Social Debris
 5. $1000 High Heel Shoes
 6. Hail Mary
 7. Detroit City 2021
 8. Drunk and In Love
 9. Independence Dave
 10. I Hate You
 11. Wonderful World
 12. Sister Anne
 13. Hanging On By A Thread (Don’t Give Up)
 14. Shut Up And Rock
 15. East Side Story

Okładka „Detroit Stories”:

KOMENTARZE

Przeczytaj także