Alice In Chains ujawnili szczegóły nowego albumu

/ 28 czerwca, 2018

Długo oczekiwany następca krążka „The Devil Put Dinosaurs Here” ukaże się na rynku 24 sierpnia nakładem BMG i będzie zatytułowany „Rainier Fog”. Przy okazji zespół Alice in Chains udostępnił w sieci drugi muzyczny zwiastun nowego, szóstego, albumu. 

Alice in Chains – posłuchaj promującego singla

Poniżej możecie zapoznać się z kompozycją „So Far Under”. Przypomnijmy: w ubiegłym miesiącu swoją premierę miał utwór „The One You Know”.

Na płycie „Rainier Fog” znajdzie się 10 premierowych kompozycji. Szczegółowa tracklista prezentuje się następująco:

  1. The One You Know 
  2. Rainier Fog 
  3. Red Giant 
  4. Fly 
  5. Drone 
  6. Deaf Ears Blind Eyes 
  7. Maybe 
  8. So Far Under 
  9. Never Fade 
  10. All I Am

Producentem całości jest Nick Raskulinecz, który z zespołem współpracował przy dwóch poprzednich studyjnych płytach – „Black Gives Way to Blue” (2009) i (wspomnianym wcześniej) „The Devil Put Dinosaurs Here” (2013). 

Grupa Alice in Chains krążek „Rainier Fog” nagrywała w studiach w Nashville, Los Angeles, a także w rodzinnym Seattle, po raz pierwszy od ponad 20 lat (powstawał w tym samym miejscu co trzecia studyjna płyta). 

W wywiadzie dla „Guitar World” gitarzysta Jerry Cantrell powiedział:

Nie trzymamy niczego w sekrecie, ale nie chcemy nic mówić, dopóki nie będziemy mieli czegoś do powiedzenia. A nową płytą zdecydowanie chcemy coś przekazać. To cholernie mocna płyta.

Jeszcze takiej nie nagraliśmy, mogę was zapewnić. Ale zawiera też wszystkie elementy, jakich możecie się po nas spodziewać. Jesteśmy dumni z napisanego przez nas materiału. Są tam rzeczy ciężkie, paskudne, piękne i dziwaczne, narkotyczne.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także