Analityk: Netflix zamierza podnieść ceny

/ 30 września, 2020

Netflix jest najpopularniejszą platformą streamingową na świecie. Platforma ma 193 milionów płatnych subskrypcji, a liczba ta wciąż rośnie. Zwłaszcza ostatnie miesiące okazały się intratne dla Netflixa – kiedy kina były zamknięte, a ludzie w wielu krajach nie mogli wychodzić z domu, chętniej oglądali filmy i programy na Netfliksie.

Jak twierdzi analityk Alex Giaimo, Netflix przygotowuje się do podniesienia cen za swoje usługi w Europie lub Stanach Zjednoczonych. Alex swoją opinię opiera na wewnętrznej korespondencji firmy, do której zyskał dostęp.

Cytowany przez „Deadline” Giaimo mówi:

W pierwszym kwartale Netflix mówił, że nawet nie myśli o podnoszeniu cen. W drugim kwartale jego podejście było znacznie bardziej otwarte. Jesteśmy pewni, że Netflix może podnieść ceny na rynkach międzynarodowych, ze względu na powiększanie jego biblioteki i poszerzanie oferty konsumenckiej.

%%REKLAMA%%

Netflix nie potwierdził ani nie zaprzeczył tym doniesieniom. Nie wiadomo o ile miałyby wzrosnąć ceny. Aktualnie w Polsce miesięczny abonament wynosi od 34 do 52 PLN miesięcznie.

rf

Przeczytaj także