Anawa 2020. Projekt Wojciecha Waglewskiego z koncertową premierą na Soundedit ’20

/ 29 września, 2020

Wojciech Waglewski to kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, lider i założyciel jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych – Voo Voo. Podczas Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit 2015 muzyk wystąpił ze specjalnie przygotowanym koncertem oraz otrzymał nagrodę Festiwalu „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za „szczególne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej oraz kunszt słowa”.

W roku bieżącym artysta powraca na Soundedit z projektem Anawa 2020. To muzyczne wspomnienie płyty „Marek Grechuta & Anawa”. Album został wydany pięćdziesiąt lat temu, a Wojciech Waglewski postanowił nagrać go ponownie, w nowych aranżacjach wraz ze wspaniałym garniturem gości. Projekt będzie miał premierę koncertową podczas Soundedit – w sobotę, 24 października. Oczywiście, Klub Wytwórnia w Łodzi.

%%REKLAMA%%

Wraz z Wojciechem Waglewskim i zespołem Voo Voo wystąpią Katarzyna Nosowska (również laureatka nagrody Festiwalu Soundedit), Krzysztof Zalewski, Kasai, Spięty (Lao Che). Jan Kanty Pawluśkiewicz – kompozytor związany z m.in. grupą Anawa i Markiem Grechutą – otrzyma nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem”.

W roku 2020 Festiwal Soundedit odbędzie się od 22 do 25 października w Łodzi. Wejściówki na festiwalowe wydarzenia są dostępne w sprzedaży. Bilet kosztuje 149 zł i będzie ważny na wszystkie festiwalowe wydarzenia, jakie odbędą się 24 października w Wytwórni.

mg | fot. M. Murawski

KOMENTARZE

Przeczytaj także