Andrzej „Pudel” Bieniasz (Püdelsi) nie żyje

/ 20 stycznia, 2021

Kompozytor, autor tekstów i gitarzysta – Andrzej „Pudel” Bieniasz – nie żyje. Miał 67 lat.


Oficjalny profil zespołu Püdelsi w serwisie Facebook przekazał właśnie informację o śmierci Andrzeja Bieniasza znanego również jako „Pudel”. Ten słynny gitarzysta, autor tekstów i kompozytor przegrał walkę z chorobą nowotworową. W chwili śmierci miał 67 lat.

Potwierdzenie informacji o śmierci artysty:

Niestety , żegnaj Przyjacielu R.I.P

Opublikowany przez Püdelsi Środa, 20 stycznia 2021

O chorobie „Pudla” wiemy od listopada 2020 roku, gdy poprosił o wsparcie finansowe w walce z chorobą. Bardzo rzadkim i niezwykle niebezpiecznym nowotworem – chłoniakiem z komórek płaszcza. W ostatnich miesiącach artysta przeszedł serię chemioterapii oraz immunoterapii, które zakończyły się przeszczepem szpiku. W grudniu 2020 roku dobył się specjalny koncert, który był transmitowany na YouTube, a z którego dochód przekazany został na pomoc Andrzejowi Bieniaszowi.

Andrzej „Pudel” Bieniasz zyskał popularność jako współtwórca takich zespołów jak Düpą i Püdelsi, był członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Druga wymieniona grupa, wykonująca szeroko pojętego rocka, funkcjonowała z powodzeniem od 1985 roku. Zespół nagrał kilkanaście albumów i był aktywny koncertowo. Utwory „Pudla” wykorzystywane były również w wielu filmach oraz serialach.

fot. Facebook

KOMENTARZE

Przeczytaj także