Anette Olzon o Nightwish: Traktowali mnie bardzo źle

/ 18 listopada, 2019

Anette Olzon opowiedziała w wywiadzie dla „A&P Reacts”, że nie zamierza nawiązywać ponownych kontaktów z członkami Nightwish, w którym śpiewała w latach 2007-2012 i z którym nagrała dwie płyty.

Zapytana, czy jeszcze kiedyś wystąpi z Nightwish na scenie, odparła:

Nie. Nigdy. Zanim to się stanie, muszą się wydarzyć pewne rzeczy, a one się jeszcze nie wydarzyły. Traktowali mnie tak źle i jest mi bardzo przykro, ale biorąc pod uwagę, jak między nami było i jak jest, nie wyobrażam sobie, byśmy kiedykolwiek razem wystąpili.

Anette nie wyjawiła, o co jej konkretnie chodzi, być może jednak miała na myśli sytuację, gdy poprosiła grupę o przełożenie części trasy koncertowej, gdyż zaszła w ciążę. Zespół nie chciał się na to zgodzić i ją zwolnił.

Aktualnie z Nightiwsh śpiewa Floor Jansen, a Anette Olzon wydała z zespołem The Dark Element album „Songs The Night Sings”.

%%REKLAMA%%

Marko Hietala (Nightwish) zagra koncert w Polsce

Choć Marko Hietala znany jest głównie jako basista zespołu Nightwish, od kilku lat występuje również solowo. Fiński multiinstrumentalista ma już za sobą pierwszy autorski album, pt.: „Mustan Sydämen Rovio”, który został wydany 24 maja 2019 roku.

Marko Hietala przyjedzie do Polski w ramach trasy „Tour Of The Black Heart 2020”, podczas której promować będzie swój najnowszy album. Artysta zaprezentuje się 8 lutego we wrocławskim klubie A2.

rf | fot. Gemsling

KOMENTARZE

Przeczytaj także