Angus Young odpowiada na zarzuty, że AC/DC od lat brzmi tak samo

/ 25 listopada, 2020


Płyta „Power Up” już teraz nazwana może być sukcesem – zanotowała najwyższe pozycje sprzedaży w aż 18 krajach. Mimo to pojawiają się krytyczne komentarze pod adresem AC/DC.


Nie ma wątpliwości co do tego, że AC/DC ma swoje niepowtarzalne brzmienie. Jedni je uwielbiają, inni krytykują – szczególnie za muzyczną stagnację. Muzycy faktycznie nie lubią eksperymentować w studiu nagraniowym i zwykle sięgają po sprawdzone rozwiązania. To przynosi efekt, ponieważ nowy album zespołu zadebiutował na szczycie list sprzedaży w aż 18 krajach!

Nie zmienia to jednak faktu, że zarzut dotyczący powtarzalności dociera do przedstawicieli AC/DC. W niedawnym wywiadzie postanowił odpowiedzieć na niego lider formacji, Angus Young:

Należało się po nas spodziewać tego [brzmienia]. Jak mawiał mój brat [Malcolm Young], gdy ktoś sugerował, że wszystkie albumy, które nagrywamy, brzmią tak samo – „Tak, nagrał je ten sam zespół”. Gdy zaczynaliśmy, nie wymyślaliśmy koła na nowo.  Robimy to, na czym znamy się najlepiej – tworzymy rock and rolla.

– zakończył gitarzysta.

Więcej o płycie „Power Up” oraz wywiad z wokalistą AC/DCBrianem Johnsonem – znajdziecie w grudniowym „Teraz Rocku”, który dziś trafił do sprzedaży.

KUP TERAZ! Grudniowy „Teraz Rock” w naszym sklepie on-line

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie teraz-rock-grudzien-2022-tr2020-1167x1536.jpg
KOMENTARZE

Przeczytaj także