Anieli, czyli Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk w nowej odsłonie. Utwór z Nosowską! [WIDEO]

/ 21 stycznia, 2022

W sieci pojawił się utwór duetu ukrytego pod nazwą Anieli.


Anieli przedstawiają swój pierwszy singiel – czyli duet świetnie znanych muzyków w nowej odsłonie. „Jaśniejąca” ukazuje się 21 stycznia. Piosence towarzyszy zrealizowany w Szczecinie teledysk, z niezwykłą opowieścią o nich samych.

Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Aśka rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach 90. Paweł zmieniał kilka składów, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.

Anieli to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Aśki wyczekiwany przez wielu powrót po latach nieobecności, dla Pawła pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w Heyu.

Zobacz klip do utworu „Jaśniejąca”:

„Jaśniejąca” – pierwszy singiel i zapowiedź albumu to przejmująca historia o przyjaźni, dziewczęcej, kobiecej, przesyconej fascynacją. To także znakomite dopełnienie historii z piosenki i z samego życia. Gościnnie w „Jaśniejącej” słyszymy Kasię Nosowską, w życiu prywatnym żonę Pawła i… bliską przyjaciółkę Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości. W Szczecinie również powstał teledysk do utworu, ukazujący miasto będące świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek.

Album zespołu Anieli ma ukazać się w 2023 roku.

fot. Jakub Wittchen

KOMENTARZE

Przeczytaj także